ماجرای رشوه آمریکایی ها به ناخداهای نفتکش های ایرانی

به گزارش آسمان فارس، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید در حوزه مدیریت فرهنگی و مالی کشور یک تحول جدی صورت بگیرد.

ماجرای رشوه آمریکایی ها به ناخداهای نفتکش های ایرانی

به گزارش فارس محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در سی و دومین اجلاسیه شورای عالی استانها گفت: نکات خوبی از سوی اعضا مطرح شد و معین شد که شوراهای شهر و شورای عالی استانها رشد خوبی در این سالهای اخیر داشته اند.

وی اضافه نمود: مسئله مهمی که باید با شما منتخبان کشور باید در میان بگذاریم بحث تحول در ساختار مدیریت کشور است زیرا این تحول ساختار منجر به تحول در کل دستاوردهای کشور پدید می آورد.

وی ادامه داد: امروز در حوزه امنیت و دفاعی کشور تحول خوبی را شاهدیم و امروز حکمرانی کشور این روزها مردمی شده است و دیگر مثل گذشته جناحی و منطقه ای نیست.

محسن رضایی گفت: ما و شمایی که میراث دار شهدا هستیم باید روز به روز کاری کنیم که جمهوری اسلامی پایبند تر به ارزش های شهدا باشیم.

وی ادامه داد: امروز نیازمند حکمرانی مردمی در حوزه فرهنگ و اقتصاد داریم و فلسفه جمهوری اسلامی را عده ای به اشتباه با فلسفه غربی ها یکی می دانند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی فلسفه خود را دارد زیرا آمده است تا هم اراده خداوند و هم اراده مردم را محقق کند برخلاف آنچه در غرب رخ داد و اراده خدا از اداره جامعه قطع شد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی به وسیله مردم سالاری دینی دنبال آن است که ولایت از بالاترین نقطه تا پایین ترین نقطه ساری و جاری باشد و معنویت و ارزش های الهی باید در متن جامعه باشد اما در کنار آن باید خواست مردم هم جامعه عمل پوشانده گردد.هنوز متاسفانه عده ای هستند که این فلسفه را درک ننموده اند یا اگر هم درک نموده اند اعتقادی به آن ندارد.

رضایی اضافه نمود: یکی از نمونه های تحقق حکمرانی مردم در بستر ارزش های اسلامی همین فعالیت شوراها در روستاها و شهرها است. باید نگاه کنیم ببینیم که موانع برای تحقق کامل این حکمرانی چیست تا حل گردد.

وی ادامه داد: حکمرانی مردمی در باور و رفتار کسانی که می آیند در بعضی از مسؤولیت ها قرار میگیرند رخنه ننموده است. اینها در شعار حرفهای خوبی می زنند اما در عمل کاری نمی نمایند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شما باید بر تصمیمات استانی نظارت داشته باشید در حالی که من براساس گفته های خودتان به این رسیدم که گویا شما از حداقل حقوق خود هم بهره مند نیستید.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب صحبت از تحول کردند و باید یادمان باشد در همین حوزه شهرها و روستاها هم تحول ایجاد گردد. باید مسؤولیت به شوراهای روستا و شهر واگذار گردد تا شاهد تحولات گسترده تر باشیم.

رضایی اضافه نمود: اگر قرار است در کشور یک تحول مالی عظیم رخ دهد باید هم مسؤولیت ها واگذار گردد و هم باید اختیارات به مدیریت های محلی واگذار گردد تا اینها بتوانند نقش خود را به درستی انجام دهند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: هیچ شهر و روستایی نیست که منابع گسترده ای نداشته باشد و هیچ مردمی در هیچ شهر و روستایی وجود ندارند که صاحب یک پتانسیل ویژه نباشند و باید جهت حرکت اینها باز گردد.

وی ادامه داد: دستیابی به موفقیت با این کارهای پشت میز نشینی و فعلی محقق نمی گردد و باید یک تحول گسترده در نحوه انجام کارها شکل بگیرد.

محسن رضایی گفت: وقتی رهبر انقلاب می گویند باید به سراغ تحول برویم و حتی دست روی مسئله عدالت می گذارند یعنی ما نقص های داریم که باید برای آن اتفاق عظیمی را رقم بزنیم.

وی به ارسال بنزین در قالب حرکت کشتی های نفتکش به ونزوئلا اشاره نمود و گفت: ما در این داستان برادری را با اقتصاد ترکیب کردیم. اینگونه نبود که فقط بنزین بدهیم و پولی هم نگرفته باشیم. ما قبل از رسیدن کشتی های مان به ونزوئلا ما به ازای آن را گرفته بودیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این کار یک کار عظیمی بود. کشتی های ما در وسط جهت بودند که بعضی در داخل کشور گفتند باید کشتی ها را برگردانیم زیرا احتمال جنگ وجود داشت اما مدیریت تحول خواه بچه های سپاه را بالا سر ناوهای آمریکایی ها فرستاد تا بدانند دست ما بسته نیست.

رضایی اضافه نمود: آمریکایی ها آمدند به ناخداهای کشتی های ما پیشنهاد و وعده پول دادند تا جهتشان را عوض نمایند اما این پیشنهادها بی شرمانه از سوی عزیزان ما مورد پذیرش قرار نگرفته و کشتی ها به ونزوئلا رسید.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1060

به "ماجرای رشوه آمریکایی ها به ناخداهای نفتکش های ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای رشوه آمریکایی ها به ناخداهای نفتکش های ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید