لحظه انفجار قطار مسافربری پاکستان ، بیش از 70 مسافر کشته شدند

به گزارش آسمان فارس، انفجار کپسول گاز خوراک پزی مسافران در قطار مسافربری در ایالت پنجاب پاکستان به مرگ دست کم 70 نفر و سوختن ده ها نفر دیگر انجامید.

لحظه انفجار قطار مسافربری پاکستان ، بیش از 70 مسافر کشته شدند

خبرنگاران - گاردین نوشت: تصاویر ویدئویی نشان می داد سه واگن این قطار مسافری در شعله های آتش می سوخت و دود سیاه غلیظ از پنجره ها بیرون می زد. شاهدان عینی هم مسافران گرفتار در آتش و دود را دیده بودند که چاره ای جز فریاد زدن و کمک خواستن نداشتند. گفته می شود بسکمک از مرگ ها به دلیل بیرون پریدن مسافران از قطار در حال حرکت برای فرار از آتش و دود رخ داده است.

وزیر راه آهن پاکستان درباره حادثه مرگبار صبح روز پنجشنبه گفت: یکی از خانواده ها با خود کپسول گاز درون قطار آورده و چند لحظه پیش از رخ دادن فاجعه در حال درست کردن صبحانه بوده است. همراه آوردن کپسول گاز درون کوپه های قطار ممنوع است اما این قانون معمولا در قطارهای مسافری پاکستان نادیده گرفته می شود. انفجار دو اجاق خوراک پزی، وجود نفت سفید و سرعت زیاد قطار به آتش سوزی دامن زد.

حادثه انفجار در قطاری رخ داد که از ایالت پنجاب می گذشت و یکی از جهتهای پرتردد و شلوغ راه آهن سراسری پاکستان است. این جهت دو شهر بزرگ کراچی و راولپندی را به هم مرتبط می کند و قطاری که آتش گرفت نزدیک شهر مولتان بود. در همان لحظه های ابتدایی تعداد قربانیان 70 کشته و دست کم 30 مجروح اعلام شد که حال برخی آسیب دیده ها وخیم بود. اوضاع چنان بحرانی شده بود که برخی مجروحان را به بیمارستانی در فاصله 180 دقیقه ای منتقل کردند.

عمران خان نخست وزیر پاکستان هم در توییتر فاجعه انفجار قطار را تسلیت گفت و با بازماندگان ابراز همدردی کرد. حوادث ریلی در پاکستان فراوان اتفاق می افتد. همین تابستان امسال برخورد یک قطار مسافری شهر لاهور با یک قطار باری در جهت ایالت پنجاب 23 کشته در پی داشت.

ویدئویی از این حادثه در زیر ببینید:

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

منبع: چمدان
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 579

به "لحظه انفجار قطار مسافربری پاکستان ، بیش از 70 مسافر کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لحظه انفجار قطار مسافربری پاکستان ، بیش از 70 مسافر کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید