قیمت نفت افزایش یافت

به گزارش آسمان فارس، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازارجهانی تحت تاثیر تعطیلی دو پایگاه بزرگ فراوری نفت در لیبی، به بالاترین حد در بیش از دو هفته گذشته افزایش پیدا کرد.

قیمت نفت افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران، بهای معاملات آینده نفت برنت 74 سنت معادل 1.1 درصد افزایش پیدا کرد و به 65 دلار و 59 سنت در هر بشکه رسید که بالاترین حد از نهم ژانویه بود.

بهای معاملات آینده وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 58 سنت معادل یک درصد افزایش یافت و به 59 دلار و 12 سنت در هر بشکه رسید که بالاترین قیمت از دهم ژانویه بود.

در جدیدترین تحولات مربوط به جنگ داخلی لیبی که دو جناح رقیب مدعی حق حکومت بر کشور به مدت بیش از پنج سال هستند، شرکت ملی نفت لیبی بیان کرد پس از این که نیروهای وفادار به ارتش ملی لیبی یک خط لوله را مسدود کردند، دو میدان نفتی بزرگ در جنوب غربی فعالیتشان را متوقف کردند.

لاچلان شاو، مدیر تحقیقات کالا در بانک ملی استرالیا در ملبورن گفت: اگر این اختلال ادامه دار گردد، بازار ممکن است واکنش نشان دهد. اگرچه بازار دنیا با مازاد عرضه روبروست و ذخایر نفت فراوانی وجود دارد اما بازار همچنان به شماری از مناطق مهم که ریسک ژئوپلیتیکی بالایی دارند، وابسته است.

بر اساس گزارش رویترز، یک سخنگوی شرکت ملی نفت لیبی اظهار کرد: اگر صادرات نفت لیبی همچنان متوقف بماند، مخازن نفت این کشور در عرض چند روز پر خواهند شد و فرایند فراوری به 72 هزار بشکه در روز کاهش پیدا خواهد نمود. لیبی این اواخر 1.2 میلیون بشکه در روز نفت فراوری نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 774

به "قیمت نفت افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید