علیرضابیگی: احزاب باید تجلی سلایق مختلف مردم یک جامعه باشند

به گزارش آسمان فارس، یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: کارکردهای ناقص احزاب در کشور و فقدان ابزارهایی که بتواند به احزاب اصالت بخشد سبب شده که احزاب از وزن قابل توجه سیاسی برخوردار نباشند.

علیرضابیگی: احزاب باید تجلی سلایق مختلف مردم یک جامعه باشند

احمد علیرضابیگی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره ویژگی جریان های سیاسی و احزاب واقعی در هر کشوری، بیان نمود: طبیعی است که احزاب باید تجلی سلایق و ذائقه های مختلف مردم در بخش های گوناگون باشند و باید بتوانند گفتمانی ارائه کرده و آن را تبدیل به یک سیاست اجرایی کنند و به هواداران خود ارائه دهند.

وی در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر احزاب باید بتوانند کارآمد بودن سیاست های خود را تبیین کنند و بعد به واسطه پشتیبانی مردمی که بر مبنای شیوه های دموکراتیک اخذ رای صورت می گیرد، کرسی های قدرت را به دست بیاورند و برنامه خود را برای دست یافتن به اهدافی که به هواداران خود وعده داده اند محقق کنند.

کننده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، شرح داد: در عین حال در این فرآیند احزاب باید بتوانند کادر سازی کنند و عناصر و مدیران اجرایی و سیاسی خود را ارائه کنند. بدین ترتیب خودشان را در دوره هایی که در قدرت نیستند آماده کنند تا بتوانند در زمانی که به قدرت دست یافتند برنامه های خودشان را اجرایی کنند. این بدیهی ترین کارکردی است که از احزاب انتظار می رود.

علیرضابیگی در انتها با بیان اینکه احزاب در واقع تجلی مردم سالاری در کشورها هستند، تاکید کرد: متاسفانه بخش قابل توجهی از احزاب در کشور ما گذشته خوبی ندارند و وقتی نام احزاب نزد مردم برده می شود درواقع یک قضاوت در فکر مردم شکل می گیرد که مبتنی بر تلاش برای به دست اوردن قدرت بدون لحاظ کردن خواسته های اصلی مردم است. کارکردهای ناقص احزاب در کشور ما و فقدان ابزارهایی که بتواند به احزاب اصالت بخشد سبب شده که احزاب از وزن قابل توجه سیاسی در کشور برخوردار نباشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آبان 1400 بروزرسانی: 25 آبان 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1794

به "علیرضابیگی: احزاب باید تجلی سلایق مختلف مردم یک جامعه باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضابیگی: احزاب باید تجلی سلایق مختلف مردم یک جامعه باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید