سیاست خارجی دولت با نگاه به آسیا دنبال می شود

به گزارش آسمان فارس، تهران (پانا) - وزیر امور خارجه کشورمان و دان پرامودوینای معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه تایلند روز سه شنبه در یک گفت وگوی تلفنی در خصوص موضوعات مختلف از جمله مسائل دوجانبه سیاسی و اقتصادی و مذاکرات وین به بحث و مصاحبه پرداختند.

سیاست خارجی دولت با نگاه به آسیا دنبال می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تبریک روز ملی تایلند و یادآوری سابقه 400 ساله روابط میان دو کشور، بر علاقمندی جمهوری اسلامی ایران جهت توسعه روابط با تایلند تأکید نمود و از همتای تایلندی خود جهت سفر به تهران دعوت کرد.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه دو کشور توانسته اند از شرایط بحرانی کرونا عبور کنند، اشاره نمود که اکنون سفر هیأت های سیاسی و تجاری و همچنین گردشگران به دو کشور می تواند از سر گرفته شود.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران جهت برگزاری کمسیون مشترک اقتصادی و کمیسیون تجاری دو کشور تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان یادآور شد که در دولت نو جمهوری اسلامی سیاست خارجی با نگاه به آسیا دنبال می شود و در این میان تایلند از جایگاهی ویژه برخوردار است.

وزیر خارجه تایلند نیز در این تماس برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی و توسعه روابط تجاری با ایران از جمله در زمینه های فولاد، برنج و سوخت اعلام آمادگی کرد.

وزیر خارجه تایلند ضمن تاکید بر عزم بانکوک برای ارتقاء همه جانبه روابط از وزیر امورخارجه برای سفر به تایلند دعوت کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1837

به "سیاست خارجی دولت با نگاه به آسیا دنبال می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست خارجی دولت با نگاه به آسیا دنبال می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید