سفیر آمریکا در لبنان به دلیل اظهارات فتنه انگیز از مصاحبه منع شد

به گزارش آسمان فارس، سفیر آمریکا در لبنان به دلیل ادامه اظهارات فتنه انگیز خود در لبنان طی یک حکم قضایی، از مصاحبه با رسانه ها در لبنان منع شد.

سفیر آمریکا در لبنان به دلیل اظهارات فتنه انگیز از مصاحبه منع شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دادگاه لبنان در کم تر از 24 ساعت از انتشار سخنان جنجال آمیز سفیر آمریکا در لبنان علیه جنبش حزب الله امروز با صدور حکمی این سفیر را از هر گونه اظهار نظر در رسانه ها منع کرد.

به گزارش پایگاه خبری القدس العربی، دورتی شیا سفیر آمریکا در بیروت روز آدینه در اظهارات تلویزیونی ادعا کرد که حزب الله مانع حل بحران مالی لبنان است و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله ثبات لبنان را تهدید می نماید.

محمد مازح قاضی پرونده های اضطراری در منطقه صور در جنوب لبنان با صدور حکمی سفیر آمریکا را از هر گونه اظهار نظر رسانه ای منع نموده و هر رسانه لبنانی یا خارجی که در لبنان فعالیت می نماید را از هرگونه مصاحبه با سفیر آمریکا یا هرگونه صحبتی با او به مدت یک سال منع نموده است.

بر اساس این حکم در صورت تخلف رسانه ها در لبنان از حکم مزبور، مجازات یک سال توقیف فعالیت و پرداخت 200 هزار دلار آمریکا جریمه نقدی در نظر گرفته شده است.

پایگاه خبری یا صور لبنان هم گزارش داد، قاضی لبنانی بر اساس شواهد حاکی از مصاحبه سفیر آمریکا با شبکه عربی الحدث این حکم را صادر کرد که در آن شیا اظهاراتی موهن و تفرقه افکنانه علیه ملت لبنان بیان نموده بود که موجب تعمیق شکاف مذهبی و طائفه ای در لبنان شده و خطری برای صلح و امنیت لبنان است.

سفیر آمریکا در بیروت که به داشتن مواضع ضد مقاومت و ضد حزب الله معروف است، در طی چند ماهی که از حضورش در لبنان می گذرد بارها با اظهارات مداخله جویانه خود در امور لبنان مورد انتقاد گروه های لبنانی قرار گرفته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1077

به "سفیر آمریکا در لبنان به دلیل اظهارات فتنه انگیز از مصاحبه منع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر آمریکا در لبنان به دلیل اظهارات فتنه انگیز از مصاحبه منع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید