ریاض: از تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه حمایت می کنیم

به گزارش آسمان فارس، یک مقام سعودی با استقبال از تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه، مدعی شد که ریاض از جهت مسالمت آمیز برای حل بحران سوریه حمایت می نماید.

ریاض: از تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه حمایت می کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ثامر السبهان وزیر مشاور سعودی در امور کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، شب گذشته (آدینه) در نشست کشورهای عضو گروه موسوم به مجموعه کوچک کشورها در نیویورک گفت که عربستان سعودی از تشکیل کمیته قانون اساسی و راه چاره سیاسی برای حل بحران در سوریه استقبال می نماید.

به نوشته روزنامه الریاض، او گفت که تشکیل کمیته قانون اساسی بر مبنای قطعنامه 2254 شورای امنیت صورت می گیرد و عربستان به همراه مجموعه کوچک کشورها از تمامیت ارضی سوریه و کوشش های گیر پدرسون حمایت می نماید.

مجموعه کوچک کشورها متشکل از آمریکا، عربستان سعودی، انگلیس، فرانسه، آلمان، مصر و اردن است که در سپتامبر سال 2018 تشکیل شد و اساسنامه خود را به نماینده وقت سازمان ملل در امور سوریه تحویل داد.

ثامر السبهان همچنین گفت که برای ایجاد چارچوب سیاسی برای نیل به یک راه چاره عادلانه، باید تمامی گروههای مسلح از خاک سوریه خارج شوند.

ولید معلم وزیر خارجه سوریه روز گذشته به نقل از گیر پدرسون نماینده سازمان ملل در سوریه، گفت که اولین جلسه کمیته قانون اساسی قرار است در تاریخ 30 اکتبر آینده (هشت آبان) برگزار گردد.

این کمیته شامل 150 عضو است که 50 نفر از آنان، حامی دولت سوریه، 50 نفر حامی طرف دیگر و 50 نفر نیز مربوط به جامعه مدنی است. پس از آن، کمیته کوچکی متشکل از 45 عضو تشکیل می گردد که 15 نفر حامی دولت سوریه، 15 نفر حامی طرف دیگر و 15 نفر حامی جامعه مدنی هستند. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 488

به "ریاض: از تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه حمایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاض: از تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه حمایت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید