روسیه و آمریکا به گفت وگو درباره امنیت در فضا ادامه می دهند

به گزارش آسمان فارس، نمایندگان نظامی و غیرنظامی روسی و آمریکایی در سرانجام مذاکرات 13 ساعته اجرا شده در وین درباره امنیت در فضا، ضمن آنالیز طیف وسیعی از مسائل، برای ادامه گفت وگوها در این زمینه ابراز علاقه کردند.

روسیه و آمریکا به گفت وگو درباره امنیت در فضا ادامه می دهند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، وزارت امور خارجه آمریکا صبح امروز بیان کرد که نمایندگان فدراسیون روسیه و ایالات متحده در جریان رایزنی ها در رابطه با امنیت در فضای خارج از زمین که در وین برگزار گردید، تهدیدات موجود و آینده در این عرصه را مورد آنالیز و گفتگو قرار داده و ابراز علاقه کردند که به گفتگوهای خود در این باره ادامه دهند.

در بیانیه منتشره آمده است: هر دو هیئت نمایندگی ابراز علاقه نموده ا ند که در آینده به بحث در این باره امنیت در فضا و مسائل مربوط به آن، به عنوان مثال درباره چگونگی بهبود ارتباطات بین دو کشور در مورد عملیات مربوط به فضا، برای کاهش سوء تفاهم ها، یاری به جلوگیری و برطرف حوادث احتمالی در فضا و جلوگیری از تشدید ناخواسته اوضاع، ادامه دهند.

نمایندگان وزارت امور خارجه، پنتاگون، وزارت انرژی و همچنین شورای امنیت ملی در این نشست از طرف ایالات متحده شرکت داشتند. در جریان بیش از 13 ساعت مذاکره، این کارشناسان عالی رتبه نظامی و غیرنظامی در چارچوب نخستین مذاکرات درباره فضا با طرف روسی طی هفت سال گذشته، مباحثات گسترده ای با همتایان روسی خود داشتند.

نشست گروه کارشناسی امنیت فضایی در وین، در چارچوب رایزنی های دوجانبه فدراسیون روسیه و ایالات متحده درباره ثبات راهبردی برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1136

به "روسیه و آمریکا به گفت وگو درباره امنیت در فضا ادامه می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه و آمریکا به گفت وگو درباره امنیت در فضا ادامه می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید