روسیه: تحت هیچ شرایطی برنامه ای برای اعزام نیرو به افغانستان نداریم

به گزارش آسمان فارس، وزارت خارجه روسیه در واکنش به گزارش رسانه ها درباره تمایل مسکو برای اعزام نیرو به افغانستان گفت که روسیه تحت هیچ شرایطی برنامه ای در این باره ندارد.

روسیه: تحت هیچ شرایطی برنامه ای برای اعزام نیرو به افغانستان نداریم

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در اظهارنظری درباره احتمال اعزام نظامیان روس به افغانستان گفت که روسیه هرگز برنامه ای برای اعزام نیرو به افغانستان نداشته است.

چند روز پیش رسانه ها به نقل از ضمیر کابلوف نماینده ویژه پوتین در افغانستان گزارش داده بودند که اگر دولت افغانستان بخواهد مسکو می تواند برای مبارزه با تروریسم به افغانستان نیرو اعزام کند.

زاخارووا در این باره گفت: می خواهم با مسئولیت کامل اظهار کنم که این ادعا کاملاً نادرست است و هیچگاه به هیچ وجه توسط فرستاده ریاست جمهوری روسیه بیان نشده است.

وی اضافه کرد که موضع روسیه در این باره بسیار واضح است تحت هیچ شرایطی روسیه قصد اعزام نیرو به افغانستان را نداشته و اکنون نیز قصد ندارد این کار را انجام دهد.

به گزارش تاس، زاخارووا ادامه داد که فقط موضوعات گسترش احتمالی همکاری با افغانستان در زمینه مبارزه با تروریسم و مواد مخدر به وسیله نظامی-فنی و آموزش پرسنل واجد شرایط، که پیش از این نیز اتفاق می افتاد می تواند از گزینه های روی میز باشد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 877

به "روسیه: تحت هیچ شرایطی برنامه ای برای اعزام نیرو به افغانستان نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: تحت هیچ شرایطی برنامه ای برای اعزام نیرو به افغانستان نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید