از فشارهای غیرقانونی آمریکا علیه نورد استریم 2 متاسفیم

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه (کرملین) از فشارهای غیرقانونی آمریکا علیه کشورش و دیگر شرکت کنندگان در پروژه نورد استریم 2 ابراز تاسف کرد.

از فشارهای غیرقانونی آمریکا علیه نورد استریم 2 متاسفیم

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در این خصوص گفت: پروژه نورد استریم 2 همچنان با فشار بی رحمانه و غیرقانونی آمریکا روبرو است و این موضوع باعث تأسف مسکو خواهد بود.

این در حالیست که کرملین پیشتر تأکید کرده بود که با وجود مخالفت و کارشکنی های آمریکا، این پروژه ادامه خواهد یافت.

آمریکا با هدف متوقف کردن عملیات تکمیل خط لوله گاز صادراتی روسیه به اروپا، دیروز دوشنبه یک کِشتی روسی را تحریم کرد.

در همین رابطه دولت آمریکا که در واپسین روزهای کار خود به سر می برد به مقامات دولتی در برلین و دیگر پایتخت های اروپایی بیان نمود که تحریم کشتی فورچونا از امروز سه شنبه به اجرا درمی آید.

ایالات متحده بر این اساس هر شرکت اروپایی که به کشتی فورچونا جهت تکمیل پروژه نورد استریم 2 کمک کند را، مجازات خواهد کرد.

دولت آلمان نسبت به تصمیم ایالات متحده ابراز ناامیدی کرده است. یکی از سخنگوهای وزارت اقتصاد آلمان در این خصوص گفت: ما این اطلاعیه را با تاسف از نظر گذراندیم.

با انجام پروژه نورد استریم، گاز طبیعی روسیه از طریق دریای بالتیک به آلمان انتقال می یابد؛ اما ایالات متحده مخالف آن است و می گوید که چنین پروژه ای از یک سو تسلط روسیه بر بازار انرژی اروپا را بیشتر می کند و از سوی دیگر امنیت و اقتصاد اوکراین را به مخاطره می اندازد.

این خط لوله گاز با تغییر راستا خود اوکراین را دور می زند و به این ترتیب کی یف را سالانه از دریافت میلیاردها دلار هزینه ترانزیت محروم می کند.

آمریکا در دسامبر سال 2019 قانونی را وضع کرد که بر اساس آن هر کشتی که به اجرای پروژه نورد استریم 2 کمک کند را هدف تحریم قرار می دهد، موضوعی که شرکت سوئیسی آل سیز را مجبور کرد در حالی که بیش از 90 درصد کار به انجام رسیده بود، از ادامه آن صرف نظر کند.

روسیه اکنون تلاش می کند با کِشتی های خود این پروژه را به اتمام برساند که این مسئله ایالات متحده را به وضع تحریم های بیشتر ترغیب می کند.

جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا که مواضع سخت تری علیه روسیه دارد، قبلاً مخالفت خود را با اجرای این پروژه اعلام کرده بود؛ اما از سویی گفته است که می خواهد روابط واشنگتن را با متحدان اروپایی خود از جمله آلمان، بهتر کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1437

به "از فشارهای غیرقانونی آمریکا علیه نورد استریم 2 متاسفیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از فشارهای غیرقانونی آمریکا علیه نورد استریم 2 متاسفیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید