رهگیری جت گشت زنی ژاپن تووسط جنگنده سوخو-30 روسیه

به گزارش آسمان فارس، روسیه از ماموریت پیروز رصد و رهگیری یک هواپیمای گشتزنی نیروی هوایی ژاپن بر فرازی دریای اوخوتسک اطلاع داد.

رهگیری جت گشت زنی ژاپن تووسط جنگنده سوخو-30 روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، مرکز کنترل دفاع ملی روسیه سه شنبه بیان کرد که یک فروند جنگنده روسی سوخو -30 این کشور یک هواپیمای گشتی نیروی هوایی ژاپن را بر فراز دریای ژاپن و دریای اوخوتسک رهگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس مرکز کنترل هوا فضای روسیه بیان کرد که هواپیمای گشت زنی ژاپنی OP-3C را که به وسیله آبهای دریای اوخوتسک و دریای ژاپن در حال نزدیک شدن به مرز روسیه بود، شناسایی کرد. به دنبال اعلام سامانه های راداری روسیه مبنی بر رویت یک هدف هوایی که قصد نزدیک شدن به مرزهای این کشور را دارد یک جنگنده سوخو-30 شرق روسیه به منظور شناسایی و دفع هدف به سرعت راهی ماموریت شد.

مرکز دفاع ملی روسیه با اشاره به بازگشت جنگنده روسی به پایگاه خود بعد از انجام پیروز این ماموریت اضافه کرد که این پرواز با رعایت دقیق قوانین بین المللی هوایی انجام شد.

روسیه در نمایش قدرت دیگر روز سه شنبه ماموریت مشترک هوایی را با چین انجام داد. بمب افکن های روسی و چینی در ماموریتی مشترک اقدام به گشت زنی هوایی بر فراز غرب اقیانوس آرام کردند. این ماموریت نشان از شدت یافتن روابط نزدیک نظامی بین مسکو و پکن است. وزارت دفاع روسه نوع دو بمب افکن خود را توپولوف-95 اعلام نموده و از چین نیز چهار فروند بمب افکن ایچ 6 کی در این ماموریت بر فراز دریای ژاپن و دریای چین شرقی پرواز کردند.

روسیه اعلام نموده که این ماموریت تعمیق همکاری مشترک بین روسیه و چین به ویژه بین نیروهای مسلح دو کشور برای اقدم مشترک را نشان می دهد. وزارت دفاع روسیه اضافه نموده که این ماموریت علیه هیچ کشور ثالثی نیست.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1413

به "رهگیری جت گشت زنی ژاپن تووسط جنگنده سوخو-30 روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهگیری جت گشت زنی ژاپن تووسط جنگنده سوخو-30 روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید