راه اندازی خط کانتینری از بندرعباس به عمان

به گزارش آسمان فارس، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به شرایط تجارت با کشورهای همسایه گفت: با پیگیری ها و مذاکرات انجام شده با عمان، برای اولین بار خط کانتینری از بندرعباس به بندر سلطان قابوس در مسقط برای حمل میوه و تره بار با قیمت رقابتی از روز شنبه آغاز به کار خواهد نمود.

راه اندازی خط کانتینری از بندرعباس به عمان

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش وزارت صنعت، حمید زادبوم با اشاره به اینکه کرونا علیرغم ایجاد مشکلاتی برای تجارت خارجی کشورمان، نتوانسته مانع از تجارت هوشمندانه ایران گردد، گفت: اقتصاد ایران، بحران کرونا را نیز پشت سر خواهد گذاشت، همچنان که طی سال های گذشته اقتصاد و تجارت همیشه با تحریم های ناجوانمردانه روبه رو بوده است، اما با اقتدار توانسته است راستا خود را پیدا کند و از بحران فعلی نیز عبور خواهد نمود.

او اضافه کرد: در ابتدای شیوع کرونا، به وسیله سفارتخانه ها و رایزن هایی که در کشورهای همسایه داشتیم، رصد روزانه مرزها صورت می گرفت و به وسیله اپلیکیشن راهنمای تاجر و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اطلاع رسانی های لازم انجام شد.

زادبوم مطرح نمود: کرونا علاوه بر تهدیدی که برای اقتصاد و تجارت خارجی ایجاد کرد، یک فرصت ویژه و درخشان برای توسعه صادرات در بخش های دیگر از جمله صادرات خدمات به وجود آورد.

معاون وزیر صنعت گفت: شکی نیست که شیوع ویروس کرونا و تحریم، روی برنامه ریزی های ما تأثیر می گذارد اما نباید اجازه دهیم توسعه فراوری و صادرات تأثیر جدی ببیند و از فضای به وجود آمده در کشورهای اطراف و بازارهای همسایه در راستای اهداف صادراتی باید استفاده کنیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 843

به "راه اندازی خط کانتینری از بندرعباس به عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی خط کانتینری از بندرعباس به عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید