رئیس جمهور سابق تونس: عربستان و امارات دخالت را متوقف نمایند

به گزارش آسمان فارس، رئیس جمهور سابق تونس و نامزد فعلی انتخابات این کشور از عربستان سعودی و امارات عربی متحده خواست که دخالت در امور کشورش را متوقف نمایند.

رئیس جمهور سابق تونس: عربستان و امارات دخالت را متوقف نمایند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، المنصف المرزوقی رئیس حزب الحراک و نامزد انتخابات ریاست جمهوری تونس از عربستان و امارات خواست، دخالت در امور تونس را متوقف نمایند.

المرزوقی که اولین رئیس جمهور بعد از سقوط دولت زین العابدین بن علی بعد از انقلاب سال 2011 است، در گفت وگو با رادیو موزاییک گفت، او هیچگاه جزء سیاست جبهه بندی ها نبوده و کشورش اکنون با 34 کشور روابط دیپلماتیک دارد و با 60 کشور هم مسئله ای ندارد و تنها با چهار کشور دچار مشکل است.

او چهار کشور را عربستان و امارات و سوریه و مصر گفت و گفت، در همین چارچوب عربستان و امارات باید دست از دخالت در امور تونس بردارند.

تونس یک هفته دیگر (15 سپتامبر - 24 شهریور) شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام است. قرار بود انتخابات ریاست جمهوری تونس، هفدهم نوامبر (2019) برگزار گردد اما مرگ الباجی قائد السبسی رئیس جمهور فقید این کشور، انتخابات را جلو انداخت.

بسیاری از نامزدهای انتخابات این انتخابات که 26 نفر هستند، خواهان احیای روابط با سوریه هستند. حمة الهمامی اخیرا در گفت وگو با تلویزیون تونس الیوم گفت که از احیای روابط با سوریه حمایت می نماید و او موافق حمایت از مردم سوریه جهت مشخص سرنوشت شان است (جزئیات بیشتر).

همچنین خانم عبیر موسی یکی از نامزدهای انتخاباتی در مصاحبه با روزنامه القدس العربی گفت: قطع روابط با سوریه اشتباه فاحش بود، ما مخالف دخالت در امور داخلی کشورها هستیم، الباجی قائد السبسی رئیس جمهور سابق نیز وعده احیای روابط با سوریه را داده بود اما به وعده اش عمل نکرد. ما قصد داریم این رویکرد را اجرا کنیم و این موضوع جزء نخستین تصمیماتی خواهد بود که در صورت کسب رأی اعتماد ملت تونس، خواهیم گرفت (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 448

به "رئیس جمهور سابق تونس: عربستان و امارات دخالت را متوقف نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور سابق تونس: عربستان و امارات دخالت را متوقف نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید