خبرنگاران صدای زنگ خطر کرونا در اروپا شدیدتر شد

به گزارش آسمان فارس، تهران - خبرنگاران - رئیس کمیسیون اروپا روز دوشنبه با اشاره به افزایش شیوع ویروس کرونا در اروپا، گفت که خطر شیوع این بیماری در حوزه اتحادیه اروپا از سطح متوسط به سطح بالا افزایش یافته است.

خبرنگاران صدای زنگ خطر کرونا در اروپا شدیدتر شد

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اورزولا فن در لاین در نشستی خبری همراه بعضی دیگر مقامات کمیسیون و اتحادیه اروپا گفت که اکنون سطح خطر شیوع کرونا در کشورهای حوزه اتحادیه اروپا نسبت به روزهای قبل افزایش یافته و به خطر جدی تر تبدیل شده است.

استلا کیاریاکیدس کمیسر ایمنی در مجلس اروپا نیز در این نشست خبری گفت در 18 کشور عضو اتحادیه اروپا ، در مجمو ع دو هزار و یکصد مورد ابتلا به ویروس تایید شده 38 نفر نیز تا به امروز جان خود را از دست داده اند.

این مقام اروپایی با تاکید بر ضرورت اتخاذ تدابیر دقیق و فوری برای مقابله با کرونا، گفت: اکنون زمان ترس یا ارائه اطلاعات نادرست نیست.

کمیسر یوهانسون از دیگر مقامات مجلس اروپا هم گفته هیچ گونه نشانه ای مبنی بر اینکه کشورهای عضو اتحادیه اروپا تمایلی به آنالیز مساله بازرسی مرزی به دلیل ابتلا به کرونا داشته باشند، وجود ندارد.

ماه گذشته، کمیسیون اروپا اظهار داشت 10 میلیون یورو از برنامه نوآوری و تحقیقات خود را برای انجام تحقیقات درباره بیماری ناشی از ویروس جدید کرونا اختصاص خواهد داد.

کمیسیون اروپا هدف از این اقدام را انجام پروژه های تحقیقاتی برای یاری به افزایش آگاهی ها درباره شیوع این بیماری واگیری، یاری به کنترل موثر آن، بهبود آمادگی عمومی و واکنش در مقابل آن عنوان نموده است.

تعداد زیادی از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا در روزهای اخیر درگیر شیوع کرونا شده اند که در شرایط کنونی، ایتالیا بیشترین میزان مبتلا و مرگ و میر ناشی از این بیماری را دارد.

طبق اعلام رسمی رئیس کمیسیون اروپا، تا به امروز 38 نفر در اتحادیه اروپا به خاطر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که دست کم 30 مورد از آن مربوط به ایتالیا است.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 848

به "خبرنگاران صدای زنگ خطر کرونا در اروپا شدیدتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صدای زنگ خطر کرونا در اروپا شدیدتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید