حمایت از بنگاه های اقتصادی البرز با مشوق بیمه ای در صورت جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی

به گزارش آسمان فارس، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز از ارائه مشوق بیمه ای برای صاحبان بنگاه های اقتصادی و کارفرمایان واحدهای تولیدی استان در صورت جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی خبر داد

حمایت از بنگاه های اقتصادی البرز با مشوق بیمه ای در صورت جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز ، حسین فلاح نژاد در نشستی که در اداره کل با حضور مدیران و روسای ادارات تابعه شهرستانی این اداره کل در خصوص ابلاغ اصلاحیه دستورالعمل اجرایی طرح مشوق بیمه کارفرمایی برگزار شد، گفت: در راستای اجرای این طرح، کارفرمایان در صورت جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی، از پرداخت 23 درصد حق بیمه سهم کارفرما معاف هستند.

وی ادامه داد : این طرح بر اساس موضوع بند الف تبصره 18 قانون بودجه سنواتی برنامه ششم توسعه و در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی باهدف تحرک بخشی به بازار کار کشور، حمایت از کارفرمایان و صاحبان کسب وکارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید تهیه و از سوی وزارت تعاون ،کار ورفاه ابلاغ شده است.

فلاح نژاد اظهار کرد: در این طرح مشوق بیمه ای، معادل حق بیمه سهم کارفرما بعلاوه سه درصد سهم بیمه بیکاری (در مجموع به میزان 23 درصد حداقل دستمزد مشخص شده از سوی شورایعالی کار) در نظر گرفته شده که در چارچوب این دستورالعمل ماهانه از سوی دولت (دستگاه هماهنگ کننده) به حساب کارفرما واریز می شود و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ادارات کل تعاون،کار ورفاه استانی و شهرستانی وظیفه نظارت بر طرح را عهده دار هستند.

وی گفت: تمام کارفرمایان کارگاه ها و موسسات مشمول این دستورالعمل براساس آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (18) قانون بودجه سنواتی برنامه ششم توسعه در صورت بکارگیری نیروی کار جدید، مشمول استفاده از مشوق های بیمه ای حداکثر به مدت 2 سال خواهند بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز شرح داد: کارفرمایانی که از مزایای دوره مقدماتی طرح کارورزی (دوره سه ماهه) در کارگاه ها و موسسات مشمول دستورالعمل اجرایی طرح استفاده کرده اند، حداکثر تا 21 ماه می توانند ازمشوق بیمه ای استفاده کنند.

وی عنوان کرد : مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر، حداکثر 38 سال سن که مدت زمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد ذکور اضافه می شود، ثبت نام در سامانه(کارورزی) ازجمله شرایط احراز برای بکارگیری نیروی کار جدید در این دستورالعمل است.

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی البرز شرایط کارفرمایان برای بهره مندی از این مشوق ها را گفت و گفت: از شرایط کارفرمایان برای استفاده از این طرح نام نویسی در سامانه مشوق بیمه ای به نشانی اینترنتی http://moshavegh.mcls.gov.ir و دارا بودن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و کد کارگاهی تامین اجتماعی است .

وی اضافه کرد : تعداد نیروی کار جدید بر اساس نیروی کار مازاد بر بیشترین تعداد بیمه شدگان 2 ماه قبل از ثبت نام کارگاه در زمان ثبت نام در سامانه مشخص می شود.

فلاح نژاد گفت: افراد دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر بیکار شده ازکارگاه های به شدت آسیب دیده از بیماری کرونا از ماده فوق مستثنی بوده و امکان بازگشت به شغل قبلی یا جذب در سایر واحدهای اقتصادی و بهره مندی کارفرما از مشوق بیمه کارفرمایی موضوع این دستورالعمل را دارند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1332

به "حمایت از بنگاه های اقتصادی البرز با مشوق بیمه ای در صورت جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از بنگاه های اقتصادی البرز با مشوق بیمه ای در صورت جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید