حُسن نیتی در دولت جدید آمریکا ندیده ایم

به گزارش آسمان فارس، رئیس جمهور گفت: مردم ما دیروز هم حماسه آفریدند و با شکلی جدید به خاطر مراعات پروتکل های بهداشتی این روز عظیم انقلاب و جشن ملّی را به خوبی گرامی داشتند.

حُسن نیتی در دولت جدید آمریکا ندیده ایم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، حجّت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور، صبح امروز (پنجشنبه 23 بهمن) در آیین بهره برداری از طرح های ملّی وزارت بهداشت با اشاره به راهپیمایی یوم الله 22 بهمن گفت: مردم ما دیروز هم حماسه آفریدند و با شکلی جدید به خاطر مراعات پروتکل های بهداشتی این روز بزرگ انقلاب و جشن ملّی را به خوبی گرامی داشتند.

وی در ادامه با بیان اینکه در بخش سلامت در این دولت شاهد یک انقلاب بودیم، گفت: پیشرفت ها در بخش سلامت از حد توسعه و تحول گذشته و کار بسیار بزرگ و بزرگی شکل گرفته است.

روحانی اضافه نمود: در طول رژیم گذشته کمی بیش از 50 هزار تخت و 13 هزار پزشک داشتیم و بخشی از پزشک ها را از کشورهایی مثل پاکستان و بنگلادش می آوردند، امّا امروز کشوری هستیم که بعد از 42 سال از پیروزی انقلاب، دارای بهداشت و درمانی تقریباً در تراز کشورهای توسعه یافته است.

روحانی با اشاره به شروع واکسیناسیون ویروس کرونا گفت: ان شاءالله برای سال بعد با واکسیناسیون عمومی تر، فعال تر و گسترده تر بتوانیم مردم را از این نظر ایمن بداریم.

وی اضافه نمود: اگر ان شاءالله در این کشور حدود 75 درصد از مردم واکسینه شوند زنجیره کرونا قطع می گردد. البته عده زیادی هم کرونا گرفته اند و آن را گذارنده اند و به طور طبیعی واکسینه شده اند ولی هرچه مورد احتیاج باشد و وزارت بهداشت بگوید، ما در کنار این وزارت هستیم و خواهیم بود.

رئیس جمهور ادامه داد: در شرایط سخت اقتصادی و ارزی، تأمین ارز را فوری انجام دادیم. البته آن جنایتکاری که در کاخ سفید سر کار بود نمی گذاشت پول ما در بانک ها گردش بکند. هفته ها گرفتار بودیم که پولی را از بانکی به بانک دیگر منتقل کنیم. در این دولت جدید هم حسن نیت و آثاری ندیدیم. در کلام البته تغییر نموده است، امّا آنچه مهم است عمل است، باید ببینم چکار می نمایند و چطور می خواهند آن جنایت را جبران نمایند. یعنی تروریستی که برکنار و بی آبرو شده جنایت هایی کرد و حالا این دولت جدید باید به فکر جبران باشد. از آن راه باید به طور کامل برگردد چون معلوم شد آن راه غلط بود.

روحانی با بیان اینکه یک نفر در جهان وجود ندارد که تردید داشته باشد فشار حداکثری نسبت به ملت ایران شکست خورده، گفت: البته هنوز رنج و مسائل هست و به همین دلیل می گویم دولت جدید اگر در شعارهایش راستگو هست باید بلافاصله راه خودش را عوض کند و راه جدید را شروع کند و گذشته را در حد امکان جبران کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1473

به "حُسن نیتی در دولت جدید آمریکا ندیده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حُسن نیتی در دولت جدید آمریکا ندیده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید