شرح پلیس درباره برخورد با یادگاری نویسی بر آثار تاریخی

به گزارش آسمان فارس، آسیب به آثار و بناهای تاریخی موضوع جدیدی نیست و گاه خبرهایی از تخریب و آسیب رسیدن به یک بنا منتشر می گردد. در این میان آنچه بسیار به چشم می خورد یادگاری نویسی روی آثار و بناهای تاریخی است؛ موضوعی که رئیس پلیس پیشگیری ناجا از برخورد با آن اطلاع داد و از شهروندان خواست هر گونه تخریب و تعرض به آثار تاریخی را به مرکز فوریت های پلیسی 110 گزارش دهند.

شرح پلیس درباره برخورد با یادگاری نویسی بر آثار تاریخی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سردار محمد شرفی در خصوص این که آیا پلیس در مواردی مانند تخریب آثار تاریخی و نیز نوشتن یادگاری و آسیب زدن به این آثار ورود می نماید، گفت: اصلی ترین فلسفه وجودی حضور و فعالیت یگان حفاظت میراث فرهنگی، حفاظت از آثار و میراث فرهنگی گذشتگان ماست و ماموران این یگان و ماموران پلیس صد درصد با چنین مواردی برخورد خواهند کرد.

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی ادامه داد: در هر جایی میراث و آثار تاریخی نشان شده یا دارای سند، مورد هر نوع تعرض، تخریب و دست درازی از تخریب و سرقت گرفته تا نگارش یادگاری و کنده کاری قرار گیرد، یگان حفاظت میراث فرهنگی موظف به برخورد با آن است و حتماً با آن برخورد خواهد نمود.

سردار شرفی در خصوص این که آیا مردم می توانند چنین مواردی را به پلیس گزارش دهند نیز گفت: ما از مردم می خواهیم اگر با هر گونه تخریب، تعرض و دست درازی و... به آثار تاریخی روبرو شدند موضوع را به وسیله تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 به ما گزارش دهند تا نسبت به برخورد با متخلفان اقدام گردد.

وی در خصوص برخورد با قاچاق اشیای عتیقه نیز گفت: در این زمینه نیز ماموران پلیس پیشگیری و ماموران یگان حفاظت پلیس پیشگیری اقدامات جالب توجهی را انجام داده و تا کنون با موارد متعددی از قاچاق این آثار و نیز کلاهبرداری در این حوزه برخورد نموده اند.

به گفته رئیس پلیس پیشگیری ناجا، مرکز فوریت های پلیسی 110 علاوه بر این که با کلانتری ها و مراکز پلیس در ارتباط است، با یگان حفاظت نیز ارتباط دارد و در صورت تماس شهروندان موضوعات مرتبط به آنان نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 620

به "شرح پلیس درباره برخورد با یادگاری نویسی بر آثار تاریخی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح پلیس درباره برخورد با یادگاری نویسی بر آثار تاریخی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید