تظاهرات انگلیسی ها علیه لایحه افزایش سرکوبگری پلیس ادامه دارد

به گزارش آسمان فارس، چند هزار نفر از مردم انگلیس مجدداََ در اعتراض به لایحه دولت برای افزایش اختیارات پلیس جهت سرکوب تظاهرات ، در چندین شهر تجمع نموده و خواهان لغو این لایحه شدند.

تظاهرات انگلیسی ها علیه لایحه افزایش سرکوبگری پلیس ادامه دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، هزاران نفر از مردم انگلیس روز شنبه بار دیگر در اعتراض به لایحه دولت برای افزایش اختیارات پلیس جهت سرکوب تظاهرات، در بخش های مختلفی از این کشور تجمع کردند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، معترضان به این لایحه که توسط گروه های فعال حقوقی و مدنی متعددی حمایت شدند، در ده ها شهر و منطقه انگلیس تظاهرات نموده و خواهان لغو این لایحه شدند.

گزارشات ارسالی از انگلیس نشان می دهد که تظاهرات در بیشتر مناطق مسالمت آمیز برگزار گردید اما در لندن به دلیل دخالت پلیس با استفاده از قوه قهریه، اعتراضات به خشونت کشیده شد.

بر اساس این گزارش، نیروهای پلیس با لباس ها و تجهیزات کامل ضد شورش با استفاده از باتون و سپرهای حفاظتی به معترضان حمله نموده و سعی کردند آنها را متفرق نمایند.

به نوشته رویترز، پلیس انگلیس مدعی است تظاهرات نمایندگان نه تنها محدودیت های قرنطینه ای مربوط به ممنوعیت چنین تجمعاتی را نقض نموده بلکه از دستورالعمل های بهداشتی مانند فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک نیز پیروی نکردند.

لایحه پلیس، جرائم، محکومیت و دادگاه ها معروف به لایحه نظم و قانون، همه ساله در مجلس انگلیس ارائه می گردد اما سال جاری با توجه به قتل یک زن جوان توسط مأمور پلیس این کشور، بر حساسیت آن افزوده شده است.

در این لایحه جنجالی، دولت انگلیس به دنبال تقویت قدرت پلیس برای مقابله با اعتراضات غیر خشونت آمیزی است که تأثیر مخرب قابل توجهی بر جامعه یا دسترسی به مجلس ایجاد کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1572

به "تظاهرات انگلیسی ها علیه لایحه افزایش سرکوبگری پلیس ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات انگلیسی ها علیه لایحه افزایش سرکوبگری پلیس ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید