اینجا همه آدم ها این جوری اند منتشر شد

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب نیستان، کتاب اینجا همه آدم ها این جوری اند تازه ترین اثر منتشر شده از مجموعه داستان های کوتاه برگزیده جایزه اُ. هنری است. این داستان ها از میان بیش از سه هزار داستان کوتاه ارسال شده برای بیش از 240 مجله در سراسر کانادا و آمریکا در سال 1997 انتخاب شده است که سرویراستار این کتاب دست به انتخاب از میان آنها زده است.

اینجا همه آدم ها این جوری اند منتشر شد

داستان های این کتاب در واقع انتخابی است از داستان هایی که هر ساله شانس خوانش و برگزیده شدن در جایزه ادبی اٌ. هنری را دارا هستند و جدای از فرآیند داوری هر ساله توسط سرویراستاری انتخاب و در کتابی منتشر می گردد.

در این مجموعه داستان های کوتاهی از جورج ساندرز، لوری مور، سوکتا متا، رجینالد مک نایت، استیون میلاوسر، تام جونز، مارولین کوک، دان سانسالا و.... منتشر شده است.

لاری دارک سرویراستار این کتاب در مقدمه ای که بر این مجموعه درج نموده است، درباره داستان های آن و نیز انتخاب آنها به توجه ویژه اش به مقوله های عشق، طنز و مذهب اشاره نموده است و می نویسد: تنوع شگفت انگیز داستان هایی که خواندم، کار انتخاب برترین ها را برایم سخت می کرد و البته آنکه بخواهم آنها را از یک ژانر انتخاب کنم هم کار مسئله ای بود، در نتیجه داستان هایی را انتخاب کردم که از نظر ساختار نوشتاری، گیرایی و القای سرگرمی به خواننده جزء برترین ها باشند. داستان های این مجموعه به این ترتیب آثاری هستند که نه تنها برایم جنبه سرگرمی داشتند، بلکه برانگیختگی درونی و حس چالش برانگیزی در من ایجاد کردند. این داستان ها مقوله هایی چون زندگی، مرگ، عشق، طنز، مهربانی، خون، لجن، جنگ، خدا، ترس و جاودانگی را به زیبایی بیان می نمایند.

این مجموعه داستان با توجه به قدرت ذاتی نهفته در داستان های کوتاه انتخاب و گزیده شده است. داستان هایی که اثر لحظه ای و کوتاه بر مخاطب ندارد و تأثیری عمیق و جاودانه در روح خواننده به جای می گذارد. داستان های این کتاب با توجه به این اصل که یک داستان کوتاه پرمایه، پتانسیل ایجاد تحول در آدمی را داراست و می تواند در نحوه تفکر و دنیا بینی فرد تغییراتی جدی و دائمی ایجاد کند، انتخاب شده است. این داستان های کوتاه به خواننده خود این اجازه را می دهد تا به مرور پدیده ها بپردازد و مقولات طرح شده را رمزگشایی کند و مخاطب خود را با این شیوه تا پایان با خود همراه می نماید.

کتاب نیستان طی چند سال گذشته مجموعه صد جلدی کتاب های برگزیدگان جایزه اُ. هنری را در دست ترجمه دارد. کتاب اینجا همه آدم ها این جوری اند نیز با ترجمه لیلا آقالو و با سرپرستی علی فامیان در 260 صفحه با قیمت 53000 تومان منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1101

به "اینجا همه آدم ها این جوری اند منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینجا همه آدم ها این جوری اند منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید