12 چهره مشهور که ثابت می نمایند جهان در 40 سالگی به سرانجام نمی رسد

به گزارش آسمان فارس، جهان در 40 سالگی به انتها نمی رسد و اگر وقتی به سن به خصوصی رسیدید احساس کردید فرصت رسیدن به آرزوهایتان را از دست داده اید، بسیار مهم است که این موضوع را به خاطر آورید. چه تغییر شغل باشد، چه تشکیل خانواده و چه رفتن در پی یک تفریح نو، در هیچ سنی هیچ محدودیتی برای چیز هایی که می توانید به دست آورید وجود ندارد؛ و چهره های مشهوری که در ادامه از آن ها صحبت خواهیم کرد این موضوع را به خوبی ثابت می نمایند.

12 چهره مشهور که ثابت می نمایند جهان در 40 سالگی به سرانجام نمی رسد

1- جیمی لی کورتیس اولین اسکارش را در 64 سالگی گرفت

جیمی لی کورتیس از بازیگران شناخته شده هالیوود است و در پروژه های بی شماری از جمله فرانشایز محبوب هالووین (Halloween) حضور داشته است. او علیرغم دریافت 2 جایزه گلدن گلوب و یک جایزه بفتا در گذشته، اولین اسکار خود را در سال 2023 در 64 سالگی برای نقشش در فیلم همه چیز همه جا همزمان (Everything Everywhere All at Once) دریافت کرد. این جایزه نتیجه سال های کوشش و استمرار متعهدانه او به عنوان یک بازیگر بود.

2- جورج کلونی اولین بار در 53 سالگی ازدواج کرد

جورج کلونی مشهورترین مرد مجرد هالیوود بود، تا اینکه با امل علم الدین، وکیل حقوق بشری ازدواج کرد. کلونی با اینکه در زمان ازدواجش در سال 2014 پنجاه و سه سال داشت، معتقد است تجرد طولانی اش سطحی از پختگی را برایش فراهم آورد که او را به شریک زندگی مناسبی برای همسرش تبدیل کرد. کلونی یک بار در مصاحبه ای گفت که او و همسرش هرگز هیچ مشاجره ای با یکدیگر نداشته اند: در خصوص بیشتر چیز ها با هم توافق نظر داریم. او بعلاوه گفت: هر چه سن تان بالاتر می رود، نگاه تان به مسائل تغییر می نماید. این زوج در سال 2017 صاحب یک دختر و پسر دوقلو شدند.

3- کلنل سندرز رستوران KFC را در 65 سالگی تأسیس کرد

کلنل سندرز وقتی اولین مستمری بازنشستگی خود را دریافت کرد 65 سال داشت، امری که او را بر آن داشت تا در زندگی خود تجدیدنظر کند. او دست به کار شد و با دستور پختی که برای تهیه مرغ سوخاری داشت به سرتاسر آمریکا سفر کرد، به این امید که کسی را پیدا کند که حاضر به ریسک باشد. او بالاخره پیروز شد حامی ای برای ایده هایش پیدا کند و اینگونه شد که رستوران مرغ سوخاری کنتاکی (Kentucky Fried Chicken) به وجود آمد.

4- جنیفر کولیج اولین گلدن گلوب خود را در 61 سالگی دریافت کرد

جنیفر کولیج در اوایل دهه 40 زندگی خود با حضور در فیلم های محبوبی همانند پای آمریکایی (American Pie) و قانوناً بلوند (Legally Blonde) به معروفیت رسید. علیرغم فرعی بودن نقش هایش، استعداد استثنایی او از چشم مخاطبان پنهان نماند. با این حال، او هیچ جایزه ای دریافت نکرد، تا سال 2023 که بالاخره به خاطر بازی ماهرانه اش در سریال نیلوفر آبی سفید (The White Lotus) مورد تحسین نهاده شد. او در 61 سالگی اولین جایزه گلدن گلوب خود را دریافت کرد، پیروزیتی که جایگاه او را به عنوان بازیگری با استعداد تثبیت کرد.

5- ورا ونگ در 40 سالگی طراح لباس شد

ورا ونگ که حالا در 73 سالگی یکی از شناخته شده ترین طراحان لباس جهان است و همواره با ظاهر بسیار جوان تر از سن واقعی خود شگفتی ساز بوده را سخت می گردد در شغل دیگری تصور کرد. با این حال، او پیش از طراحی لباس های گران قیمت برای نمایش های مُد و لباس عروس، به کار اسکیت نمایشی و خبرنگاری مشغول بود. او تازه از 40 سالگی کار در عرصه مُد را شروع کرد و ثابت کرد که هرگز برای تغییر شغل یا رفتن در پی علائق خود دیر نیست.

6- استن لی اولین کتاب کمیک خود را در 39 سالگی منتشر کرد

استن لی، خالق ابرقهرمانان جهانی مارول، کار در عرصه کتاب های کمیک را از 17 سالگی شروع کرد. او ابتدا به عنوان یک دستیار در بخش کتاب های کمیک انتشارات Timely مشغول کار شد. در آنجا کار او در ابتدا پر کردن جوهردان و پاک کردن رد مداد بود. به مرور، اما پله های ترقی را تا رسیدن به مدیریت این بخش طی کرد.

علیرغم سختکوشی استن لی، مدتی طول کشید تا او به پیروزیت دست یابد. او وقتی در سال 1961 به همراه همکارش اولین تیم ابرقهرمانی که چهار شگفت انگیز (Fantastic Four) بود را خلق کرد، تقریباً 39 سال داشت.

7- کامرون دیاز اولین بار در 47 سالگی مادر شد

در سال های اخیر سنی که زنان در آن برای نخستین بار مادر شدن را تجربه می نمایند، دستخوش تغییراتی شده است. تعداد زنانی که پیش از 30 سالگی نخستین فرزند خود را به جهان می آورند کاهش یافته است و در مقابل، زنان بیشتر و بیشتری تا بعد از 40 سالگی برای بچه دار شدن صبر می نمایند. کامرون دیاز یکی از آن ها است.

این بازیگر که حالا 50 سال دارد اولین بار در 47 سالگی مادر شد. او این اتفاق را شادترین لحظه زندگی خود توصیف نموده است.

8- ساموئل ال. جکسون اولین بار در 45 سالگی به معروفیت رسید

حالا شاید باورش سخت باشد، اما ساموئل ال. جکسون زمانی بازیگر شناخته شده ای نبود. همه چیز به لطف کوئنتین تارانتینو تغییر کرد. بعد از حضور پیروز جکسون در فیلم داستان عاشقانه واقعی (True Romance) در سال 1993، تارانتینو نقش جولز وینفیلد در فیلم داستان عامه پسند (Pulp Fiction) را به طور اختصاصی برای جکسون نوشت که آن موقع 45 ساله بود.

9- قدرت بازیگری آلن ریکمن در 42 سالگی دیده شد

آلن ریکمن که بیشتر با نقشش در مجموعه فیلم هری پاتر (Harry Potter) شناخته می گردد، فعالیت حرفه ای خود را در حوزه کاملاً متفاوتی شروع کرد. در حقیقت، او در ابتدا یک طراح گرافیک بود. با این حال، در 26 سالگی تصمیم به تغییر مسیر زندیگی خود و بازیگر شدن گرفت و در نهایت برای تحصیل به آموزشگاه سلطنتی هنر های نمایشی رفت. علیرغم توانمندی ریکمن، تازه بعد از بازی اش در فیلم جان سخت (Die Hard) در سال 1988 که آن موقع 42 سال داشت، او مورد توجه و تحسین نهاده شد. معروفیت ریکمن زمانی به اوج رسید که نقش سوروس اسنیپ را در اولین قسمت از فیلم هری پاتر در سال 2001 بازی کرد که آن موقع 55 ساله بود.

10- شانس در بازیگری در 43 سالگی به استیو کارل رو کرد

استیو کارل یک بار لقب بامزه ترین مرد آمریکا را دریافت کرد، اما تا پیش از 43 سالگی شانس به او رو ننموده بود. او پیش از به معروفیت رسیدن، برای بعضی به عنوان یک کمدین مستعد در باشگاه کمدی The Second City و یکی از مجریان برنامه تلویزیونی The Daily Show شناخته می شد.

با این حال، فعالیت حرفه ای او بعد از بازی در نقش اصلی فیلم باکره 40 ساله (The 40-Year-Old Virgin) اوج گرفت که آن موقع 43 ساله بود. او بعلاوه با ایفای نقش مایکل اسکات در سریال کمدی اداره (The Office) به معروفیت بزرگی دست یافت که در نهایت به یکی از محبوب ترین سریال های کمدی قرن بیست و یک بدل شد.

11- ری کراک وقتی رستوران های مک دونالد را به محبوبیت رساند 52 ساله بود

مغز متفکر پشت مک دونالد که یکی از شناخته شده ترین رستوران های زنجیره ای جهان است، راه طولانی ای را تا رسیدن به پیروزیت طی کرد. ری کراک وقتی رستوران های زنجیره ای مک دونالد را به محبوبیت گسترده رساند 52 ساله بود که درنهایت ثروتی بزرگ در حدود 600 میلیون دلار برایش به همراه آورد.

12- پاریس هیلتون در 40 سالگی ازدواج کرد و در 41 سالگی مادر شد

پاریس هیلتون نیمه گمشده خود را بالاخره در سال 2019 در کارتر ریم پیدا کرد، گرچه آن ها دهه 20 زندگی شان یکدیگر را می شناختند. این زوج در سال 2021 با یکدیگر ازدواج کردند، زمانی که هیلتون 40 ساله بود. او و همسرش در سال 2023 به وسیله رحم اجاره ای صاحب اولین فرزند خود شدند.

منبع: روزیاتو

منبع: فرارو
انتشار: 27 فروردین 1402 بروزرسانی: 27 فروردین 1402 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2163

به "12 چهره مشهور که ثابت می نمایند جهان در 40 سالگی به سرانجام نمی رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 چهره مشهور که ثابت می نمایند جهان در 40 سالگی به سرانجام نمی رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید