ایجاد پایگاه کتاب های بین المللی نویسندگان ایرانی به وسیله مؤسسه ISC

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران به نقل از مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری دنیا اسلام (ISC)، همزمان با ولادت حضرت امام رضا(ع)، پایگاه کتاب های بین المللی نویسندگان ایرانی در تاریخ 10 خرداد 1402 با حضور مهندس مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز و اعضای هیئت رئیسه شورا، دکتر سید احمد فاضل زاده رئیس مؤسسه ISC و هیئت رئیسه مؤسسه راه اندازی شد.

ایجاد پایگاه کتاب های بین المللی نویسندگان ایرانی به وسیله مؤسسه ISC

سید احمد فاضل زاده رئیس ISC در مورد راه اندازی این پایگاه گفت: آفرینش دانش که از اهم رسالت های مراکز علمی و دانشگاهی کشور است، در قالب انتشار انواع آثار علمی (اعم از کتاب، مقاله، ثبت اختراع و ...) در سطح ملی و بین المللی قابل رصد و پایش است.

وی گفت: پایگاه های اطلاعاتی و استنادی که به منظور رصد این آثار طراحی می گردد بر تصمیم گیری ها و سیاستگذاری های کلان علمی کشور تأثیری بسزا دارد.

فاضل زاده ادامه داد: تأسیس پایگاه کتاب های بین المللی نویسندگان ایرانی در راستای تقویت دیپلماسی و تعاملات علم و فناوری کشور است و گامی مهم در جهت مرجعیت علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی است.

رئیس ISC گفت: بعلاوه از سایر دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی و فناوری کشور دعوت می گردد اطلاعات کتاب های بین المللی منتشر شده را جهت آنالیز و ثبت در پایگاه مذکور به مؤسسه ISC ارسال نمایند.

وی ادامه داد: مؤسسه ISC از جمله مؤسسات علمی و فناوری کشور است که در راستای رسالت های خود اقدام به طراحی و ساخت پایگاه های استنادی و اطلاعاتی متنوع برای جامعه علمی کشور نموده است.

فاضل زاده اعلام کرد: با توجه به اینکه بخشی از کوشش های اساتید و پژوهشگران کشور در تألیف و نشر کتاب به وسیله ناشران معتبر ملی و بین المللی بازتاب می یابد، مؤسسه ISC، راه اندازی نخستین پایگاه اطلاعاتی کتاب های بین المللی نویسندگان ایرانی را که به وسیله ناشران معتبر بین المللی انتشاریافته را در دستور کار قرار داد.

این پایگاه هم اکنون اطلاعات کتابشناختی بیش از 1200 عنوان کتاب را پوشش داده و فرایند تکمیل و توسعه آن ادامه دارد.

کاربران و پژوهشگران می توانند با مراجعه به لینک (https://search.isc.ac/dl/search/) در بخش مربوط به کتاب، به اطلاعات این کتاب ها دسترسی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 خرداد 1402 بروزرسانی: 12 خرداد 1402 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2182

به "ایجاد پایگاه کتاب های بین المللی نویسندگان ایرانی به وسیله مؤسسه ISC" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد پایگاه کتاب های بین المللی نویسندگان ایرانی به وسیله مؤسسه ISC"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید