اگر نیرو های آمریکایی نروند، همه گزینه ها روی میز است

به گزارش آسمان فارس، یکی از نمایندگان مجلس عراق هشدار داد که اگر آمریکا خاک این کشور را ترک نکند نیروی اشغالگر شناخته می شود. سخنگوی النجباء هم از تشکیل نزدیک جبهه واحد برای مقابله با نیرو های آمریکایی خبر داد.

اگر نیرو های آمریکایی نروند، همه گزینه ها روی میز است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کننده مجلس عراق محمد البلداوی از فراکسیون الصادقون گفت، تصمیم مجلس عراق برای توقف توافقنامه امنیتی با ائتلاف بین المللی به فرماندهی آمریکا تصمیمی الزام آور است.

البلداوی به وبگاه العهد گفت: اگر طرف آمریکایی با عقب نشینی از عراق مخالفت کند گزینه های سران مقاومت نامحدود خواهد بود و نیرو های آمریکایی حاضر در خاک عراق به عنوان نیروی اشغالگر محسوب می شوند.

وی ادامه داد، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق به اطلاع سفیر آمریکا در عراق رسانده که طرح تصویب شده در مجلس عراق باید اجرایی شود و نیرو های آمریکایی باید این کشور را ترک کنند. آمریکا گزینه های زیادی ندارد و اگر می خواهد همچنان روابط خود را با دولت عراق حفظ کند باید نیرو های خود را عقب بکشد.

البلداوی سپس بر اجماع آشکار فراکسیون های مجلسی برای مبنی بر لزوم عقب نشینی نیرو های آمریکایی تأکید کرد و گفت، از نظر همه حاکمیت عراق خط قرمز است و نباید از آن عبور شود.

وی در پایان گفت، تمام جنایتکاران آمریکایی باید به دلیل انجام این جنایت در سازمان ملل، شورای امنیت و دادگاه بین المللی محاکمه شوند.

سخنگوی النجباء: سران مقاومت عراق در 24 تا 48 ساعت آینده تشکیل جلسه می دهند

بشیر الشمری سخنگوی جنبش النجباء عراق هم به العهد گفت، سران مقاومت عراق در 24 تا 48 ساعت آینده تشکیل جلسه می دهند تا تشکیل جبهه ای واحد علیه حضور آمریکا در عراق را اعلام کنند، جبهه ای که متشکل از سران مقاومت عراق است و ممکن است شامل سران مقاومت در کشور های دیگر هم بشود.

الشمری گفت، آمریکا با داشتن رئیس جمهوری مانند دونالد ترامپ احمق اقدامات غیرمنطقی و غیرعاقلانه انجام می دهد که تمام منافع واشنگتن در منطقه را تهدید می کند.

وی تأکید کرد، اگر آمریکا فکر می کند با ترور فرماندهان مقاومت، محور مقاومت را ضعیف خواهد کرد، در توهم است و اهالی مقاومت، شهادت را نعمتی بزرگ می دانند.

مجلس عراق در جلسه رای گیری یکشنبه هفته جاری، طرح اخراج نیرو های آمریکایی از عراق را تصویب کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 753

به "اگر نیرو های آمریکایی نروند، همه گزینه ها روی میز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر نیرو های آمریکایی نروند، همه گزینه ها روی میز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید