انگلیس پس از بریگزیت مشکل حفاظت از آب هایش را دارد

به گزارش آسمان فارس، فرمانده سابق نیروی دریایی بریتانیا هشدار داد، لندن پس از بریگزیت قادر به حفاظت از آب هایش نخواهد بود و کشتی های کافی برای گشت زنی در آب های منطقه ای خودش ندارد.

انگلیس پس از بریگزیت مشکل حفاظت از آب هایش را دارد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آلن وست، فرمانده سابق نیروی دریایی بریتانیا تاکید نمود، لندن پس از بریگزیت قادر به گشت زنی در آب های منطقه ای خودش نخواهد بود چه برسد به حفاظت از قایق های ماهیگیری که در آب های خارجی فعال هستند.

به گفته او، درگیری اخیر ماهیگیران انگلیسی و فرانسوی موسوم به جنگ های صدف نشان دهنده ناکافی بودن شمار کشتی های این کشور است. این آدمیرال در نامه ای به دیلی تلگراف گفت: هماهنگی بین کشتی های اندکی که داریم تقسیم گردیده است. به لحاظ تئوری، هماهنگی از سوی مرکز فرماندهی عملیات های مشترک دریایی انجام می گردد اما این مرکز فرماندهی فاقد فرمانده واحد با اختیار کنترل سازمان های دولتی است بنابراین نمی تواند فرماندهی مناسبی داشته باشد. پس از بریگزیت این وضعیت فاجعه بار می گردد.

پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، این کشور مسؤول گشت زنی در منطقه اقتصادی انحصاری خود است و دیگر منطقه مشترکی با کل اتحادیه اروپا ندارد. طبق توافق های کنونی، تمام کشورهای اتحادیه اروپا دسترسی آزاد به آب های منطقه ای یکدیگر دارند. پس از بریگزیت اما هرگونه دسترسی به آب های منطقه ای دیگر کشورها باید مورد رایزنی قرار بگیرد.

از سه شنبه گذشته که مناقشه بر سر صید صدف میان بریتانیا و فرانسه بالا گرفته است، طرفین از نیروهای دریایی خودشان خواسته اند تا از قایق های ماهیگیری حفاظت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 81

به "انگلیس پس از بریگزیت مشکل حفاظت از آب هایش را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس پس از بریگزیت مشکل حفاظت از آب هایش را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید