انفجار زاغه مهمات قبرس، چندین زخمی بر جا گذاشت

به گزارش آسمان فارس، به گفته مقام های قبرس شمالی، چندین نفر بر اثر آتش سوزی و متعاقب آن سلسله انفجارها در یک زاغه مهمات زخمی شدند.

انفجار زاغه مهمات قبرس، چندین زخمی بر جا گذاشت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در نتیجه انفجار در یک انبار مهمات در شمال قبرس که امروز پنجشنبه اتفاق افتاده چندین نفر زخمی شدند؛ انفجاری که تعیین نیست دلیل آن چه بوده است.

بنا بر نوشته خبرگزاری رویترز، یکی از مقام های قبرس شمالی (قبرس تحت کنترل ترکیه) گفت، به دنبالا اتش سوزی در یک منطقه نظامی در این منطقه و متعاقب آن وقوع انفجار در یک زاغه مهمات، چندین نفر زخمی شدند.

قُدرت اوزرسای وزیر خارجه قبرس شمالی در صفحه فیس بوک همچنین اطلاع داد، این زاغه مهمات در شرق کرنیا واقع شده است و انفجارها در آن همچنان ادامه دارد.

وزارت دفاع ترکیه هم به انفجار در زاغه مهمات قبرس شمالی واکنش نشان داده و اعلام نموده که آتش سوزی و انفجار تحت کنترل درآمده است. این وزارتخانه همچنین اطلاع داده که تحقیقات درباره علت این آتش سوزی در جریان است.

شبکه سی ان ان تُرک گزارشی ویدئویی درباره انفجار در قبرس شمالی منتشر نموده است، گزارشی که در آن دود غلیظ ناشی از انفجارها به وضوح دیده می گردد.

انفجار در قبرس شمالی در حالی انجام شده که تنش ها بین ترکیه با یونان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر سر قبرس ادامه دارد.

ارتش ترکیه از 20 جولای تا 17 آگوست 1974 در واکنش به اقدامات یونان برای الحاق بخش هایی از قبرس به خود، با انجام یک عملیات نظامی بخشی از شمال قبرس را تحت کنترل خود درآورد. به دنبال حضور نظامی ترکیه در شمال قبرس، یونانی تبارهای قبرس در برابر عملیات نظامی ترکیه دست به مقاومت زدند و دو طرف وارد جنگ شدند اما در نهایت، یونانی تبارها و تُرک تبارها آتش بس کردند و از آن موقع این آتش بس برقرار مانده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 382

به "انفجار زاغه مهمات قبرس، چندین زخمی بر جا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار زاغه مهمات قبرس، چندین زخمی بر جا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید