انتخابی جام جهانی 2022، جشنواره گل ایران مقابل کامبوج با هت تریک پنالتی و تیر

به گزارش آسمان فارس، تیم ملی فوتبال کشورمان پیروز شد در دیداری یک طرفه مقابل کامبوج به پنجمین پیروزی خود در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های 2023 چین برسد.

انتخابی جام جهانی 2022، جشنواره گل ایران مقابل کامبوج با هت تریک پنالتی و تیر

به گزارش خبرنگاران، تیم های ملی ایران در هفته هفتم مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های 2023 چین از ساعت 19 امروز (آدینه) در استادیوم ملی بحرین به مصاف کامبوج رفت و با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید.

علیرضا جهانبخش (16 - پنالتی)، شجاع خلیل زاده (23)، مهدی طارمی (27)، سور روتانا (32 - گل به خودی)، میلاد محمدی (58)، مرتضی پورعلی گنجی (63)، کریم انصاری فرد (78 - پنالتی)، کاوه رضایی (80 و 86) و مهدی قایدی (84) در این بازی برای ایران گلزنی کردند. همچنین سعید عزت اللهی در دقیقه 45 یک ضربه پنالتی را از دست داد.

دو گل تیم ملی در این بازی از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید و یک ضربه پنالتی را هم عزت اللهی از دست داد. سه توپ بازیکنان ایران هم به تیر دروازه خورد تا شاگردان اسکوچیچ در شب جشنواره گل، در این دو زمینه هم هت تریک نموده باشند.

ترکیب تیم ملی کامبوج: کئو سوکسلا، کن چانسوفیاک، سوئوی ویسال، تس سامباس (52 - سیری بین)، لیم پیسوت، سینگ چانتیا (78- روسیب ساس)، کوچ سوکوم فیاک (کوچ دنی)، سوس سوهانا، کئو سوکفنگ (46 - نورون مات)، سور روتانا ((62 - سووان اوک) و چنگ منگ.

ترکیب تیم ملی ایران: امیر عابدزاده، صادق محرمی، شجاع خلیل زاده (46 - مجید حسینی)، میلاد محمدی، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی طارمی (46 - کریم انصاری فرد)، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش (68 - کاوه رضایی)، احمد نوراللهی (46 - میلاد سرلک)، علی قلی زاده و سعید عزت الهی (52 - مهدی قایدی).

داور: کیم جونگ هیئوک

نیمه اول

دقیقه 2: مهدی طارمی در محوطه جریمه کامبوج صاحب توپ شد و می توانست دروازه این تیم را باز کند که واکنش دروازه بان این تیم تن به کرنر داد.

دقیقه 10: علیرضا جهانبخش در سمت چپ زمین صاحب توپ شد و پس از حرکت در عرض و عبور از مدافعان کامبوجی شوتی را روانه دروازه این تیم کرد که دروازه بان کامبوج در مهار توپ پیروز بود.

دقیقه 15: علیرضا جهانبخش در محوطه جریمه کامبوج توسط بازیکنان این تیم سرنگون شد که داور مسابقه اعلام پنالتی کرد.

دقیقه 16: پنالتی اعلام شده به سود ایران توسط جهانبخش وارد دروازه کامبوج شد.

دقیقه 22: علی قلی زاده با پاسی درون محوطه جریمه مهدی طارمی را صاحب موقعیت کرد که بازهم دروازه بان کامبوج توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 23: کرنر ارسالی روی دروازه کامبوج توسط علی قلی زاده توسط شجاع خلیل زاده تبدیل به گل دوم ایران شد.

دقیقه 27: علیرضا جهانبخش با پاسی بلند میان مدافعان کامبوج مهدی طارمی را صاحب توپ کرد که این بازیکن با شوتی سنگین و سرضرب گل سوم ایران را رقم زد.

دقیقه 30: کرنری دیگر برای ایران توسط قلی زاده روی دروازه کامبوج ارسال شد که روی توپ دوم طارمی ضربه سری را روانه دروازه این تیم کرد و در محوطه شش قدم نیز نوراللهی سعی داشت با ضربه سر دروازه را باز کند، اما توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 32: میلاد محمدی از سمت چپ توپی را به قصد پاس به محوطه جریمه کامبوج ارسال کرد که پس از برخورد با سور روتانا، مدافع این تیم روانه دروازه شد و گل چهارم ایران رقم خورد.

دقیقه 36: کرنر ارسالی به روی دروازه کامبوج با ضربه سر مرتضی پورعلی گنجی همراه شد که ضربه او پس از برخورد به تیر دروازه به اوت رفت.

دقیقه 43: علیرضا جهانبخش با پاسی در عمق مهدی طارمی را صاحب توپ کرد که در مصاف تک به تک با دروازه بان کامبوج در محوطه جریمه سرنگون شد تا یک پنالتی دیگر به سود ایران اعلام گردد. داور در این صحنه کئو سوکسلا را با کارت زرد جریمه کرد.

دقیقه 45: سعید عزت اللهی برای زدن پنالتی پشت توپ ایستاد که ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد و تبدیل به گل نشد.

نیمه دوم

دقیقه 46: سامان قدوس با پاسی در عمق خط دفاعی کامبوج علیرضا جهانبخش را صاحب توپ کرد که ضربه چیپ او از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 52: علیرضا جهانبخش در محوطه جریمه کامبوج صاحب موقعیت خوبی شد که نتوانست این موقعیت را تبدیل به گل کند.

دقیقه 58: مهدی قایدی از سمت چپ با پاسی عرضی در محوطه جریمه کامبوج میلاد محمدی را صاحب توپ کرد و او پیروز به زدن پنجمین گل تیم ایران شد.

دقیقه 63: کرنر ارسالی سامان قدوس روی دروازه کامبوج ضربه سر مرتضی پورعلی گنجی را به دنبال داشت تا ششمین گل ایران به نام او ثبت گردد.

دقیقه 66: علیرضا جهانبخش شوتی را به سمت دروازه کامبوج روانه کرد که دروازه بان این تیم تن به کرنر داد.

دقیقه 69: سامان قدوس از سمت راست ارسالی به دهانه دروازه کامبوج داشت که ضربه سر شیرجه ای کاوه رضایی راهی به دروازه نداشت.

دقیقه 73: فرار سریع مهدی قایدی به سمت محوطه جریمه کامبوج او را در موقعیت خوبی قرار داد، اما ترجیح داد با پاسی در عرض کاوه رضایی را صاحب موقعیت گل کند که در نهایت ضربه رضایی توسط دروازه بان کامبوج به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 76: کاوه رضایی روی ارسال میلاد محمدی از سمت چپ در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار داشت که ضربه سر بی دقت او از کناره دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 77: مهدی قایدی در محوطه جریمه کامبوج پس از دریبل ها متعدد توسط مدافعان سرنگون شد تا سومین پنالتی به سود ایران از سوی داور کره ای اعلام گردد.

دقیقه 78: کریم انصاری فرد سومین پنالتی ایران را تبدیل به گل هفتم تیم ملی مقابل کامبوج کرد.

دقیقه 80: صادق محرمی از سمت راست ارسالی روی دروازه کامبوج داشت که کاوه رضایی قدر این ارسال را دانست و آن را تبدیل به گل هشتم ایران کرد.

دقیقه 83: ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه کامبوج توسط کاوه رضایی زده شد که توپ پس از برخورد به تیر دروازه بیرون آمد.

دقیقه 84: سامان قدوس با پاس در عرض مهدی قایدی را صاحب موقعیت کرد و این بازیکن نیز پس از عبور از مدافعان کامبوج، توسط ایران را به نهمین گل برساند.

دقیقه 86: پاس رو به جلوی انصاری فرد برای کاوه رضایی به مدافع کامبوج رسید، اما تعلل این بازیکن باعث شد رضایی توپ را برباید و آن را به تور دروازه برساند.

دقیقه 90: در شلوغی محوطه جریمه کامبوج توپ به کریم انصاری فرد رسید که ضربه او از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.

دقیقه 1+90: ضربه سامان قدوس از پشت محوطه جریمه کامبوج با اختلاف کمی راهی اوت شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1677

به "انتخابی جام جهانی 2022، جشنواره گل ایران مقابل کامبوج با هت تریک پنالتی و تیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابی جام جهانی 2022، جشنواره گل ایران مقابل کامبوج با هت تریک پنالتی و تیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید