اقدام بانک ها برای تسهیل در دریافت وام

به گزارش آسمان فارس، خبرگزاری خبرنگاران- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برخی بانک ها دریافت ضمانت برای دریافت تسهیلات را با کمک سهام عدالت تسهیل کرده اند و این اقدام از طریق اپلیکیشن های موبایلی نیز اتفاق افتاده است که اقدامی کاملا مثبت است.

اقدام بانک ها برای تسهیل در دریافت وام

به گزارش خبرنگاران ، علی رضایی در گفتگو با خبرنگار ایبنا، درباره تخصیص کارت های اعتباری به مردم بر اساس اعتبار، اظهار کرد: اکنون نقدینگی کشور به سمتی می رود که باید هر چه زودتر مانع از افزایش آن شد؛ زیرا اگر از افزایش نقدینگی کشور جلوگیری نشود تبعات بدی برای اقتصاد کشور خواهد داشت.

وی ادامه داد: یکی از اقداماتی که باعث می شود نقدینگی در کشور نزولی شود یا توقف پیدا کند تخصیص کارت اعتباری است. یعنی اگر کارت اعتباری با منابع اعتبارات در اختیار مردم گذاشته شود هم نیازهای افراد تامین می شود و هم کنترل خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حتی کارت های اعتباری می توانند منابع بانکی کشور را کنترل کند. زیرا شاهد پول پاشی های فراوانی در کشور هستیم که باید هر چه زودتر این اتفاق هم از سوی دولت و هم از سوی بانک ها متوقف شود.

رضایی شرح داد: اقدام مثبتی که تخصیص کارت های اعتباری با خود به همراه دارد رشد تولید داخلی است. یعنی این مورد می تواند به تولید کننده کمک کند که منابع اولیه خود را بدست آورد تا با آن منابع چرخ کارخانه خود را بچرخاند و تولیدات خود را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه مزایای کارت های اعتباری از معایب آن بیشتر است، خاطرنشان کرد: اقدام مثبت دیگری که این کارت با خود دارد قرار گرفتن اعتبار به جای پول است که این خود به تنهایی بزرگترین مزایای این کارت به شمار میرود، زیرا هم می تواند نقدینگی جامعه را مدیریت کند و هم می تواند اتفاقات خوبی را در اقتصاد کشور رقم زند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: گزارش هایی وجود دارد که برخی از بانک ها دریافت ضمانت را برای دریافت این تسهیلات آسان کردند یعنی می توانند سهام عدالت را به عنوان ضامن قرار داد و همچنین این اتفاق از طریق اپلیکیشن های موبایلی نیز اتفاق افتاده است که کاملا اقدام مثبتی است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1923

به "اقدام بانک ها برای تسهیل در دریافت وام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام بانک ها برای تسهیل در دریافت وام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید