سفر ارزان با 23 ترفندی که کمک می کند در سفرها کمتر هزینه کنید

به گزارش آسمان فارس، رقابت روزافزون شرکت های هواپیمایی و رشد پیوسته هتل ها و مکان های اقامتی باعث کاهش هزینه های سفر شده است اما با وجود هزینه های گوناگون زندگی هنوز سفر کردن برای افراد بسیاری دغدغه بزرگی است. اینکه چطور سفر ارزانی داشته باشیم، پرسشی مجذوب کننده و پاسخ آن مجذوب کننده تر است. خوش بختانه راه های زیادی برای صرفه جویی در هزینه های سفر وجود دارد. در این مطلب شما را با این راه ها آشنا می کنیم.

سفر ارزان با 23 ترفندی که کمک می کند در سفرها کمتر هزینه کنید

شاید فکر کنید گردشگرهای حرفه ای با آن عکس ها و ویدیوهای شگفت انگیز در صفحه اینستاگرام شان، ثروت زیادی دارند که توانسته اند به همه این مکان ها سفر کنند. اما این درباره بیشتر آنها درست نیست. آنها با انتخاب هوشمندانه، تغییر اولویت ها و به کارگیری روش هایی برای پس انداز در سفر توانسته اند کشورهای مختلف و جهان را بگردند.

در ادامه به شما می گوییم چطور در سفر پول تان را در جیب تان نگه دارید.

1. از روزهای رایگان استفاده کنید

ایده ای ساده که همیشه سودمند است. بازدید از موزه ها و مکان های توریستی در برخی روزها رایگان یا با ارائه تخفیف همراه است. پیش از سفر به منطقه موردنظر طوری برنامه ریزی کنید که چنین روزهایی را از دست ندهید. اطلاعات لازم را می توانید از سایت اینترنتی مرتبط دریافت کنید.

2. با محلی ها ارتباط برقرار کنید

پرس وجو از محلی ها راه خوبی برای کسب اطلاعات و شناخت اقامتگاه ها و رستوران های خوب با قیمت مناسب است. خیلی ساده با جمله ای مانند رستوران خوب این ورها کجاست؟ باب آشنایی را باز کنید.

3. زمان بیشتری را در مکان های کمتر سپری کنید

صرفه جوها عاشق سفر لاک پشتی هستند. به جای اینکه تندوتیز از این سر ایران به آن سرش بروید یا اروپا را در 2 هفته بگردید، زمان بیشتری را در یک منطقه خاص سپری کنید. پروازهای متعدد، سفر با قطار یا اتوبوس و حتی رانندگی طولانی مدت خیلی زود جیب تان را خالی می کند. پس عجله نداشته باشید؛ وقت بیشتری بگذارید و از مراوده با مردم، همه جاذبه ها و امکانات رایگان به تمامی لذت ببرید.

4. پرواز های انعطاف پذیر داشته باشید

اگر بتوانید طوری برنامه ریزی کنید که سفرتان در هنگام افت قیمت پروازها انجام شود، پول خوبی صرفه جویی می کنید. دو هفته تا یک ماه پیش از موعد سفرتان قیمت ها را زیر نظر بگیرید تا بتوانید ارزان ترین بلیت را در محدوده زمان سفرتان پیدا کنید. می توانید در سایت های خرید آنلاین قیمت ها را مقایسه کنید. همچنین ممکن است پروازها در زمان های کم طرفدار مانند پروازهایی که شب دیروقت حرکت می کنند و در ساعت های نخست بامداد یا صبح زود به مقصد می رسند و پروازهای صبح زود، ارزان تر یا با تخفیف همراه باشد. معمولا پروازهای میان هفته ارزان تر از پروازهای آخر هفته هستند.

5. مستقیم از شرکت های هواپیمایی خرید کنید

پس از بررسی سایت های خرید آنلاین و یافتن کمترین قیمت، سری هم به سایت شرکت هواپیمایی موردنظر بزنید. بسیاری از شرکت ها تخفیف هایی ارائه می دهند که تنها در صورت خرید مستقیم از خود شرکت، از آنها بهره مند می شوید. همچنین می توانید با استفاده از امتیازهای پروازی شرکت های هواپیمایی که از پروازهای پیشین کسب کرده اید، در پروازهای گران قیمت تخفیف بگیرید.

7. بیشتر از یک شب اقامت کنید

بیشتر هتل ها و اقامتگاه ها تخفیف های خوبی برای اقامت های بیشتر از یک شب ارائه می کنند. شرایط و قیمت ها را در سایت های مختلف بررسی کنید. یکی از بهترین سایت ها برای انتخاب و رزرو اقامتگاه booking.com است که بیش از 800.000 هتل، هاستل و آپارتمان را پوشش می دهد و در شرایط مختلف امکان لغو رایگان را فراهم می کند.

8. مستقیم با هتل ها ارتباط برقرار کنید

گاهی با تماس لحظه آخری با هتل ها یا اقامتگاه های دیگر می توانید تخفیف خوبی بگیرید؛ هتل ها معمولا دوست ندارند اتاق هایشان خالی بماند.

9. از خبرنامه ها و شبکه های اجتماعی استفاده کنید

زیاد پیش می آید از تخفیف ها و برنامه های ویژه شرکت های هواپیمایی یا آژانس های مسافرتی بی خبر بمانید. عضویت در خبرنامه آژانس های موردعلاقه تان را از دست ندهید. کدهای تخفیف یا پیشنهادهای لحظه آخری روش خوبی برای صرفه جویی است. این روزها اطلاع رسانی در شبکه های اجتماعی روش رایجی برای ارتباط با مشتریان است.

10. آپارتمان کرایه کنید

برای خانواده ها و کسانی که در پی فضایی بیشتر و آشپزخانه ای برای پخت وپز هستند، کرایه آپارتمان بهترین گزینه است. این گونه هزینه خوردوخوراک هم کمتر می شود. AirBnB یکی از بهترین سایت ها برای یافتن اقامتگاه با کمترین هزینه است. booking.com هم گزینه خوبی است.

11. در هاستل ها و مهمان پذیرها اقامت کنید

یکی از بهترین راه ها برای کاهش هزینه سفر اقامت در مهمان پذیرها یا هاستل هاست. البته هرکسی به اقامت در این نوع اقامتگاه ها روی خوش نشان نمی دهد؛ چون مثلا بسته به امکانات ممکن است مجبور به استفاده از سرویس بهداشتی مشترک شوید. پس اگر سخت گیر یا وسواسی هستید بهتر است تتازهنظر کنید. از گزینه های کم هزینه تر در مقایسه با هتل ها، اقامت در منزل افرادی است که اتاقی یا طبقه ای از خانه خود را به مسافران کرایه می دهند.

12. کوچ سرفینگ و ووفینگ

یکی از بهترین راه ها برای آشنایی با محلی ها، همنشینی با آنها و بهره گیری از راهنمایی شان کوچ سرفینگ (Couchsurfing) است. کوچ سرفینگ مسافران را با محلی هایی که امکان پذیرایی از آنها را دارند، پیوند می دهند. بنابراین هزینه هایتان بسیار کاهش می یابد. ووفینگ (WWOOFING) که کوتاه شده فرصت کشاورزی ارگانیک در سراسر جهان در زبان انگلیسی است، افراد را به کشاورزان و مزرعه داران در سراسر جهان پیوند می دهد. این مزرعه داران محلی در مقابل کار مسافرها در مزرعه، از آنها با جای خواب و غذا پذیرایی می کنند.

13. چادر بزنید و شب ها در حرکت باشید

چادر زدن در کوه و دشت، ساحل یا هر مکان دیگری یکی از کم خرج ترین روش های اقامتی در سفر است هرچند شاید اقامت تان چندان خوشایند نباشد. علاوه بر مکان هایی که به طور ویژه برای چادر زدن در نظر گرفته شده اند، ممکن است بتوانید در حیاط و زمین آشنایان یا محوطه ی

هاستل ها و اقامتگاه های مختلف نیز چادر بزنید. هنگام سفر طوری برنامه ریزی کنید که شب ها را در هواپیما، قطار یا اتوبوس بگذرانید. این گونه دیگر مجبور نیستید برای شب مانی در اقامتگاه های مختلف هزینه ای پرداخت کنید.

15. پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید

پیاده روی مجانی است! گشت زنی در شهرها با پای پیاده و حتی گم شدن در آنها، صحبت با افراد محلی و دیدنی مردم تجربه شگفت انگیزی است. بازارها را بگردید، عکس بگیرید و حتی در کوه های اطراف تپه نوردی کنید تا منظره های زیبا را کشف کنید. دوچرخه هم وسیله ارزان و راحتی است که سرعتش هم کمی بیشتر از پای پیاده است.

16. مثل محلی ها رفت وآمد و هزینه ها را تقسیم کنید

از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. ارتباط با ساکنان شهرها و روستاها در کشورهای مختلف، دانش شما را درباره فرهنگ های گوناگون افزایش می دهد و با هزینه کمتر تجربه دست اول تری خواهید داشت. همچنین اگر می توانید هزینه رفت وآمد را با دیگران تقسیم کنید. مثلا کسانی را پیدا کنید که مقصدشان با شما یکی است و همگی یک ماشین کرایه کنید.

17. دور از خیابان ها و جاذبه های گردشگری غذا بخورید

کافی است یکی دو خیابان دورتر شوید تا قیمت ها در منوی غذا به شدت کم شود. همچنین بهتر است قید شام خوردن در رستوران ها را بزنید. در بیشتر رستوران ها قیمت غذاهای منوی شام خیلی بیشتر از ناهار است. صبحانه را خوب بخورید. همچنین می توانید مواد مورجهانزتان را از بازار یا سوپرمارکت بخرید، طبیعت گردی کنید و غذایتان را خودتان بپزید. تا جایی که ممکن است تهیه غذا و پخت وپز را خودتان انجام بدهید. از دکه ها و مغازه های خیابانی غذا بخرید چون ارزان تر هستند. البته اول پرس وجو کنید و ببینید محلی ها از کجا غذا می خرند تا از کیفیت آن مطمئن شوید.

18. کارت بانکی تان را همراه خود نبرید

مقدار معینی پول با خودتان داشته باشید و بیشتر از آن خرج نکنید. هنگام خرید چانه بزنید. چانه زدن در بیشتر کشورها کار رایجی است، اما زیاده روی نکنید. سوغاتی، لباس و خوراکی را از همان مکانی بخرید که محلی ها می خرند؛ روزبازارها و بازارهای مناسبتی را از دست ندهید.

19. در پی اینترنت و ارتباط تلفنی رایگان باشید

از برنامه ها و اپلیکیشن هایی که امکان مکالمه رایگان دارند استفاده کنید. یکی از امکانات مهمی که هنگام انتخاب و رزرو محل اقامت باید در نظر بگیرید، دسترسی به اینترنت رایگان است. در مکان هایی مانند کافه ها و کتابخانه ها در پی وای فای رایگان باشید. در کافی نت ها معمولا سرعت اینترنت به شکل اعصاب خردکنی پایین است. پس اگر بر اساس زمان استفاده هزینه را پرداخت می کنید، برای تان گران تمام می شود. اگر گزینه ای به جز کافی نت ندارید، همه نوشتنی ها و متن هایتان را از پیش آماده کنید.

20. آب روغن ماشین تان را چک کنید

اگر به سفر جاده ای و رانندگی با ماشین خودتان علاقه دارید، پیش از سفر به ماشین تان برسید و مطمئن شوید هیچ عیب و ایرادی ندارد. هزینه های ناخواسته ماشین در طول سفر جدای از اینکه وقت تان را تلف می کند، جیب تان را هم حسابی خالی می کند. تنظیم باد چرخ ها، سرعت رانندگی و نوع بنزین در مصرف سوخت و درنتیجه هزینه هایتان تأثیر می گذارند. هرچه بارتان بیشتر و ماشین سنگین تر باشد، سوخت بیشتری مصرف می کنید. بهتر است بارتان را در صندوق و داخل ماشین جا بدهید نه روی سقف. اگر می خواهید ماشین کرایه کنید، آژانس های مختلف و قیمت ها را بررسی و بهترین گزینه را با کمترین قیمت انتخاب کنید.

21. سفر داخلی بروید

مسافرت حتما به معنی پروازهای طولانی و سفرهای گران قیمت نیست. بهترین راه برای بهبود عادت سفرکردن، گشتن منطقه های بکر و مکان های تازه در نواحی مختلف کشورتان و حتی شهر تان است. به کوه و دشت بروید، به دیدن بازار یا کافه تازهی بروید، موزه ها را ببینید، به گردش های یک روزه در شهرهای نزدیک بروید. به ویژه ایران که شگفتی های بسیاری برای کشف کردن و تجربه کردن دارد.

22. گردش ها و تفریحات رایگان را امتحان کنید

کارهای زیادی است که می توانید بدون پول خرج کردن انجام بدهید، ازجمله:

  • دیدنی جشن های خیابانی، رخدادهای فرهنگی یا کنسرت های رایگان؛
  • دیدنی غروب یا طلوع شگفت انگیز خورشید؛
  • پیاده روی یا دوچرخه سواری؛
  • بازی در پارک ها؛
  • شنا در دریا یا رودخانه ها؛
  • کوه نوردی؛
  • بازارگردی.

به دل شهر بزنید و در شلوغی ها غرق شوید. در گوشه وکنار شهر چیزهای شگفت انگیزی را کشف خواهید کرد.

23. بیمه سفر را فراموش نکنید

هزینه های ناخواسته ناشی از حادثه یا بیماری در سفر را با خرید بیمه سفر پوشش بدهید. پولی که برای خرید بیمه می پردازید در مقایسه با هزینه هایی که در صورت بروز حادثه یا بیماری متحمل خواهید شد، بسیار ناچیز است.

منبع:چطـور

منبع: دیجیاتور
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2042

به "سفر ارزان با 23 ترفندی که کمک می کند در سفرها کمتر هزینه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر ارزان با 23 ترفندی که کمک می کند در سفرها کمتر هزینه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید