افزایش ظرفیت قطار تهران-آنکارا در دستور کار نهاده شد

به گزارش آسمان فارس، مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از صدور دستور به معاونت مسافری این شرکت و مذاکره با طرف ترکیه ای برای افزایش ظرفیت قطار تهران-آنکارا اطلاع داد و گفت: این افدام درپی استقبال مردم اتفاق افتاده و هر قدر استقبال وجود داشته باشد، پتانسیل افزایش ظرفیت قطار نیز در این خط ریلی وجود دارد.

افزایش ظرفیت قطار تهران-آنکارا در دستور کار نهاده شد

به گزارش خبرنگاران، شانزدهم مرداد ماه سال جاری قطار تهران-آنکارا با حضور مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سفیر ترکیه در ایران و مدیران شرکت های حمل و نقل ریلی راه اندازی شد و بر این اساس چهارشنبه هر هفته 250 نفر مسافر در جهت ریلی 60 ساعته به آنکارا سفر می نمایند.

پس از راه اندازی این خط ریلی، استقبال مناسبی از سوی مردم از قطار تهران-آنکارا شد و به گفته بعضی آژانس های مسافرتی و گردشگری و یکی از مدیران شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، این قطار تا خاتمه شهریور ماه جایی برای مسافران ندارد.

در این راستا به سراغ سعید رسولی - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران- رفتیم تا از او آخرین وضعیت را بپرسیم که در صورت بالا رفتن تقاضا برای قطار تهران-آنکارا یا تهران-وان، آیا امکان افزایش ظرفیت وجود دارد یا خیر؟ که به خبرنگاران پاسخ داد: در پی استقبال مردم از قطار تهران-آنکارا و تهران-وان به معاونت مسافری گفته ایم که درصورت فروش بلیت ظرفیت قطار تهران-آنکارا و تهران-وان را افزایش دهد که البته برای این کار الزاماتی باید مد نظر قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در درجه نخست طرف ترک باید بتواند این افزایش ظرفیت را ایجاد کند که البته بعید می دانیم مسئله ای از سوی آن ها وجود داشته باشد اما چنین مسائلی در قرارداد امضا شده ما بین دو کشور وجود دارد و هم اکنون در حال مذاکره با ترک ها هستیم.

رسولی ادامه داد: یکی دیگر از مسائلی که باید در راستای افزایش ظرفیت قطار تهران-آنکارا دیده گردد به ظرفیت های داخلی است که البته در مذاکره با شرکت رجا آمادگی کامل برای افزایش ظرفیت اعلام شده و هیچ مسئله ای در این زمینه هم وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه افزایش ظرفیت این قطار از چه طریقی انجام می گردد و آیا ناوگان افزایش ظرفیت دارد یا اینکه تعداد سفرها بیشتر می شوند؟ گفت: برای افزایش ظرفیت می توانیم تعداد سفرها، تعداد روزهای سفر یا تعداد سالن ها و واگن های قطار مورد نظر را افزایش دهیم که بستر همه آن ها در ایران وجود دارد اما بستگی به طرف ترکیه ای دارد و بنابراین باید منتظر به نتیجه رسیدن مذاکرات با ترکیه باشیم. البته با توجه به مذاکرات انجام شده در ابتدای کار به نظر نمی رسد مشکل و موانعی از این نظر برای آن ها وجود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 434

به "افزایش ظرفیت قطار تهران-آنکارا در دستور کار نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ظرفیت قطار تهران-آنکارا در دستور کار نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید