افزایش بحران گرسنگی در دنیا

به گزارش آسمان فارس، آمار نشان می دهد شمار کسانی که در دنیا از عدم دسترسی به تغذیه مناسب رنج می برند به دو میلیارد نفر رسیده است.

افزایش بحران گرسنگی در دنیا

به گزارش خبرنگاران، دویچه وله در گزارشی در این زمینه آورده است: در حالی که فراوری مواد خوراکی افزایش چشمگیری داشته اما سالانه میلیون ها نفر در اثر گرسنگی جان خود را از دست می دهند.

در آستانه روز دنیای غذا در تاریخ 16 اکتبر، گزارش جدیدی از سوی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (FAO) منتشر شده است. همچنین آمار مطرح شده در این گزارش توسط سازمان امدادی FIAN در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

یک رسانه ملی آلمان روز گذشته (پنجشنبه) با انتشار گزارشی آمار سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد درباره شمار کسانی که از گرسنگی و سوءتغذیه در دنیا رنج می برند را بازنشر نموده است.

بر اساس گزارشی که از سوی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد منتشر شده تعداد کسانی که از دسترسی به خوراک مناسب و تغذیه مرتب محروم هستند 317 میلیون نفر افزایش یافته و به دو میلیارد نفر در دنیا رسیده است.

به این ترتیب، حدود یک چهارم کل جمعیت دنیا به خوراک مناسب دسترسی ندارند. همین آمار حکایت از آن دارند که سالانه بین 9 تا 36 میلیون نفر در دنیا بر اثر گرسنگی و سوءتغذیه جان خود را از دست می دهند.

فیلیپ میمکز، سرپرست شعبه آلمان سازمان امدادی FIAN عدم دسترسی مردم دنیا به خوراک مناسب را اعلام ورشکستگی سیاسی شماری از دولت ها دانسته است.

به باور او با توجه به افزایش و انباشت مواد خوراکی در دنیا، رنج بردن مردم از عدم دسترسی به خوراک مناسب به هیچ روی پذیرفتنی نیست. افزون بر آن در این گزارش تبعیض و ساختار ناعادلانه از عوامل مهم بحران گرسنگی در دنیا معرفی شدند.

فیلیپ میمکز به افزایش فراوری فرآورده های کشاورزی در آمریکای جنوبی اشاره نموده و می گوید که از سال 2014 به این سو، شمار کسانی که از سوءتغذیه و گرسنگی در آن منطقه رنج می برند، 67 درصد افزایش یافته و به 131 میلیون نفر رسیده است.

او از اختصاص زمین های کشاورزی در آمریکای جنوبی به فراوری سویا و نیشکر انتفاد نموده و معتقد است که چنین امری به بحران تغذیه در آن قاره دامن زده است.

بنابر گزارش دویچه وله، گرمایش زمین و همچنین درگیری های محلی نیز از جمله عواملی هستند که دسترسی یک چهارم جمعیت دنیا به مواد خوراکی را سخت ساخته و به بحران گرسنگی دامن می زنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 515

به "افزایش بحران گرسنگی در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بحران گرسنگی در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید