آمریکایی ها همچنان سنگر را حفظ نموده اند

به گزارش آسمان فارس، ایسنا نوشت: یکی از مقامات آمریکا بیان کرد، علی رغم آنکه رئیس جمهور این کشور سه هفته پیش اعلام نموده بود که نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج می نماید اما تعداد این نیروها در سوریه تغییری ننموده و به همان تعداد قبل یعنی کمتر از 1000 نیرو باقی مانده است.

آمریکایی ها همچنان سنگر را حفظ نموده اند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گفت: درحالی که نیروهای آمریکایی از مناطق نزدیک به مرز سوریه با ترکیه خارج می شوند، تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای حفاظت از میادین نفتی در استان دیرالزور سبب شد تا پنتاگون نیروهای یاریی به این منطقه اعزام کند.

در حالی که بعضی نیروها به شمال سوریه اعزام شدند تا به خروج نیروهای آمریکایی از این منطقه یاری نمایند و بعضی نیز از سوریه به شمال عراق منتقل شدند، نیروهای یاریی وارد استان دیرالزور شده اند.

اما به طور کلی تعداد نیروهای آمریکایی در سوریه برابر با همان تعداد قبل از اعلام تصمیم ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه در اواسط ماه اکتبر است.

مقام مذکور گفت: تعداد نیروهای آمریکایی همچنان کمتر از 1000 نیرو است و خروج نیروها ادامه دارد.

با وجود شلیک گلوله های توپخانه ای ترکیه در روز یکشنبه به نزدیکی یکی از واحدهای گشت زنی آمریکا در نزدیکی منطقه امن که آنکارا آن را در شمال سوریه نزدیک به مرز کشورش ایجاد نموده، می توان گفت که خروج نیروهای آمریکایی از سوریه کاملا بدون مشکل و مانع نبوده است.

فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام نمود، این گلوله ها در یک کیلومتری جاده ای که یگان گشت زنی در آن قرار داشت اصابت کردند اما به یگان آمریکایی صدمه ای وارد نشد.

مقام آمریکایی مذکور گفت: این گلوله ها نیروهای آمریکایی را هدف نگرفته بودند.

این در حالی است که مشروعیت عملیات آمریکا برای حفاظت از میادین نفتی همچنان موضوع بحث در داخل پنتاگون است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 591

به "آمریکایی ها همچنان سنگر را حفظ نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها همچنان سنگر را حفظ نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید