گاندو دست پسر بچه چابهاری را خورد

به گزارش آسمان فارس، پسر بچه روستایی در شهرستان چابهار هدف حمله تمساح قرار گرفت و از ناحیه مچ دست چپ دچار آسیب جدی شد.

گاندو دست پسر بچه چابهاری را خورد

به گزارش ، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: پسر بچه روستایی از اهالی روستای هوت گت بالا از توابع شهرستان چابهار هدف حمله تمساح قرار گرفت و از ناحیه مچ دست چپ دچار آسیب جدی شد.

وحید پورمردان اظهار کرد: با توجه به فصل گرما و کمبود آب در مناطق روستایی اهالی باوجود نصب تابلو های هشدار دهنده محیط زیست و اطلاع رسانی های مداوم و چهره به چهره محیط بانان مستقر در منطقه، متاسفانه برای استفاده و برداشت آب یا آب تنی و بازی به برکه های محل زیست تمساح پوزه کوتاه نزدیک می شوند که این بار پسر بچه اهل روستای هوت گت بالا هدف حمله جدی تمساح قرار گرفت.

وی گفت: این پسر بچه برای درمان به بیمارستان چابهار انتقال یافت و با توجه به رایزنی های اجرا شده و هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی و معاون سیاسی اجتماعی استاندار در صددهستیم به سرعت برای انجام مراحل درمانی وی را به مرکز استان یا در صورت نیاز به خارج از سیستان و بلوچستان منتقل کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اضافه نمود: تمساح ها در این فصل مهاجم هستند و از قلمرو و لانه های خود که در آن تخم گذاری کرده اند دفاع می کنند به همین دلیل نزدیک شدن هر موجودی از جمله انسان را به منزله تهدیدی برای نوزادان در شرف تولد خود می پندارند و به فرد مزاحم حمله می کنند.

گاندو یا تمساح پوزه کوتاه نوعی کروکودیل بومی شبه قاره هند و مناطق اطراف است که در کشور های هند، بنگلادش، پاکستان، ایران، سریلانکا و برمه زندگی می کند. گاندو تنها کروکودیل بومی پاکستان و ایران و بزرگ ترین خزنده این دو کشور و همچنین پرشمارترین کروکودیل در هندوستان است.

وی ادامه داد: رفتار های اجتماعی تمساح ها در فصل تولید مثل به ظهور می رسد که در این میان حس ایجاد مامن جدید یا قلمرو طلبی به شدت افزایش می یابد و با عکس العمل های خاص این عادت را از خود بروز می دهند و بسیار تهاجمی می شوند که به همین منظور به رغم وسعت بسیار زیاد زیستگاه تمساح پوزه کوتاه و نبود امکان حصارکشی و ایجاد محدودیت، علاوه بر نصب تابلو های جدید هشدار دهنده و گشت و کنترل مداوم همیاران و محیط بانان این اداره کل، مباحث آموزشی نیز در اشکال گوناگون در منطقه اجرا شده، اما متاسفانه بی احتیاطی و بی توجهی به علایم هشدار دهنده گاهی موجب بروز چنین حوادث ناگواری می شود.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1161

به "گاندو دست پسر بچه چابهاری را خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاندو دست پسر بچه چابهاری را خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید