کویت: میدان آرش متعلق به ما و عربستان است، نه ایران

به گزارش آسمان فارس، سعدالبراک معاون نخست وزیر و وزیر نفت و امور مالی و سرمایه گذاری کویت در بیانیه ای آورد: ادعا ها و اقدامات ایران پیرامون میدان گازی الدره (آرش) را رد می کنیم.

کویت: میدان آرش متعلق به ما و عربستان است، نه ایران

به گزارش شفقنا، البراک در این بیانیه مدعی شده است که این میدان ثروت طبیعی کویت و عربستان است و تا زمان ترسیم مرز های دریایی، هیچ طرف ثالثی در آن حقی ندارد.

وی اضافه نمود: از ادعا ها و نیات ایران پیرامون میدان الدره که با ساده ترین قواعد روابط بین الملل منافات دارد، غافلگیر شدیم.

وزیر خارجه کویت اضافه نموده است: کویت و عربستان به عنوان یک طرف واحد مذاکره، کاملا با هم توافق دارند و ایران باید قبل از اینکه هرگونه حقی در میدان الدره داشته باشد، ابتدا به ترسیم مرز های دریایی متعهد باشد.

موضع وزیر خارجه کویت پس از بیانیه وزارت خارجه این کشور پیرامون همین موضوع صورت می گیرد که در بیانیه ای آورده بود که منطقه دریایی که میدان الدره در آن واقع شده است، منطقه ها دریایی متعلق به کویت است و ثروت های ملی در آن بین کویت و عربستان شریک است و ثروت های طبیعی میدان الدره صرفا متعلق به این دو کشور است.

از سوی دیگر روزنامه الرای به نقل از یک منبع که از ان به منبع مسئول یاد کرده، آورده است: کویت بار دیگر از ایران برای آغاز مذاکرات ترسیم مرز های دریایی بین دو طرف کویت و عربستان به عنوان یک طرف واحد و ایران به عنوان طرف مقابل دعوت می کند.

الرای همچنین در ادامه نوشته است که قرار است در همین خصوص دیداری بین وزیر خارجه کویت و وزیر انرژی عربستان در حاشیه جلسه دو روز آینده اوپک برگزار شود.

منبع: فرارو
انتشار: 13 تیر 1402 بروزرسانی: 13 تیر 1402 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2196

به "کویت: میدان آرش متعلق به ما و عربستان است، نه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کویت: میدان آرش متعلق به ما و عربستان است، نه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید