کلیساهای عجیب و غریب اروپا

به گزارش آسمان فارس، در سراسر دنیا کلیساها و موزه های مختلفی وجود دارند که جمجمه و اسکلت های انسان های قرن های گذشته که گاه در جنگ و نسل کشی جان خود را از دست داده اند و یا به مرگ طبیعی مرده و در گورستان های مقدس در کنار کلیساها دفن شده اند نگهداری و به نمایش درآمده اند.

کلیساهای عجیب و غریب اروپا

با ما سفر کنید و با هزینه های سفر به اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

کلیساها و گورستان های مقدس در کنار موزه هایی که اجساد گورهای دسته جمعی ناشی از نسل کشی در آنها نگهداری می گردد مکان هایی است که صدها و گاه هزاران جمجمه و استخوان انسان های قرون گذشته در آنجا به معرض نمایش درآمده است.

کلیسای سدلک، کلیسای سانتا ماریا، کلیسای کاپلا داس اوساس و کلیسای دومونتمشهورترین کلیساهای اروپایی هستند که در و دیوار و سقف آنها مملو از استخوان های مردگان است و در این میان کلیسای سدلک مشهورترین آنها است.

کلیسای سدلک در جمهوری چک ، مکانی است که در آن از 40 هزار استخوان کوچک و 70 هزار استخوان کامل انسان برای تزئینات داخلی استفاده شده است. گفته می گردد این استخوان ها متعلق به انسان هایی است که در اواسط قرن 14 قربانی طاعون و جنگ شدند. طبق اسناد به دست آمده فقط در سال 1318 طاعون باعث مرگ 30 هزار نفر در این منطقه شده است؛ در سال 1400 راهبان کلیسای گوتیک در سدلک کلیسای کوچکی ساختند و تصمیم گرفتند از استخوان این مردگان که در دخمه های مجاور کلیساها نگهداری می شدند برای تزئینات آن استفاده نمایند.

در این میان موزه هایی نیز در قرون بیستم و به دنبال نسل کشی های مختلف در سراسر دنیا بوجود آمد که پس از کشف گورهای دسته جمعی برای یادآوری جنایت غیر انسانی تاسیس شد و استخوان های قربانیان در آن به معرض بازدید درآمد. موزه نسل کشی رواندا با بیش از 45 هزار اسکلت متعلق به نسل کشی سال 1994 در گوردخمه کلیسای کاتولیک نیاماتای روندا از مشهورترین آنها در دنیا به شمار می رود.

بیش از 50 هزار جمجمه و استخوان مردگان در کلیسای سنت جیمز در جمهوری چک

تزئینات داخلی کلیسای سدلک با استخوان های مردگان

لوستر مشهور کلیسای سدلک با استخوان های مدرگان

محل امانت گذاری استخوان مردگان در سدلک

شکل دادن نشان مقدس با استخوان مردگان در کلیسای سدلک

تزئینات داخلی کلیسای سدلک با استخوان مردگان

گورستان کوبان در نزدیکی ترونیان در بالیِ اندونزی. در این روستا در گذشته مردگان به خاک سپرده نمی شدند بلکه اجسادشان در میان برگهای بامبو نگهداری و پس از تجریه در کنار هم نگهداری می شده است.

جمجمه های مردگان در روستای کوبان اندونزی

دخمه مردگان در کلیسایسانتاماریا در اسپانیا

دخمه مردگان در زیر شهر پاریس که نزدیک به 6 میلیون اسکلت در آن قرار گرفته است.

استخوان های مردگان در دخمه کلیسای سانتاماریا

کلیسای کاتولیک نیاماتا در رواندا که در آن بیش از 45 هزار اسکلت متعلق به نسل کشی سال 1994 به نمایش گذاشته شده است.

نمایش جمجمه های قربانیان نسل کشی رواندا

استخوان های قربانیان نسل کشی رواندا

استخوان مردگان پاریسی در دخمه دو کیلومتری مردگان در زیر شهر

مراسم مذهبی کلیسا در دخمه مردگان پاساریا در بخارست رومانی

منبع: گردشبان
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1443

به "کلیساهای عجیب و غریب اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیساهای عجیب و غریب اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید