کشف و ضبط سکه های اشکانی، صدر اسلام و متأخر اسلامی در اصفهان

به گزارش آسمان فارس، با تلاش نیروهای یگان حفاظت استان اصفهان تعداد 38 قطعه سکه تاریخی مربوط به دوران اشکانی کشف و ضبط شد.

کشف و ضبط سکه های اشکانی، صدر اسلام و متأخر اسلامی در اصفهان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی، سردار امیر رحمت اللهی فرمانده یگان حفاظت امروز یکشنبه 21 مرداد 97 در بیان جزئیات خبر گفت: یگان حفاظت استان اصفهان در ادامه روند دستگیری قاچاقچیان اموال تاریخی و به محض کسب اخبار واصله از دوستدارن میراث فرهنگی مبنی بر خرید و فروش مقادیری اشیای عتیقه، پس از انجام اقدامات و بررسیهای اولیه و احراز صحت خبر با تشکیل تیمی زبده از کارکنان یگان تحقیقات گسترده در این زمینه را آغاز کردند.

او ادامه داد: پس از چندین روز کار اطلاعاتی با تلاش بی وقفه به محض شناسایی افراد دخیل در امر قاچاق اموال تاریخی با همکاری عوامل انتظامی و قضایی در عملیاتی غافلگیرانه با مراجعه به منزل یکی از قاچاقچیان عتیقه تعداد 38 قطعه سکه تاریخی - تعداد 2 عدد سوزن فلزی (سوزن مخصوص موی سر) - تعداد 8 عدد سر پیکان از او کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت در ادامه اضافه نمود: در پی کارشناسی های فنی انجام گرفته از سوی کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، اصالت اشیای مکشوفه تایید و قدمت آنها دوران اشکانی و صدر اسلام و قدمت 34 قطعه از سکه های کشف شده دوران متاخر اسلامی تخمین زده شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 347

به "کشف و ضبط سکه های اشکانی، صدر اسلام و متأخر اسلامی در اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف و ضبط سکه های اشکانی، صدر اسلام و متأخر اسلامی در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید