کسی از لیگ برتر فوتسال راضی نیست، آرژانتین به ایران می آید

به گزارش آسمان فارس، محمد ناظم الشریعه که به همراه تیم ملی پیشکسوتان برای برگزاری بازی خیریه ای به آمل سفر کرده بود در گفتگو با خبرنگارانبرنامه های پیش بینی شده تیم ملی تا پیش از شروع مسابقات جام جهانی2020 ، ناراضی بودن بیشتر مربیان وکارشناسان از پایین بودن کیفیت لیگ برترفوتسال ایران و نیز کوچ بازیکنان تیم ملی به لیگ های کشورهای دست چندمی فوتسال آسیا تشریح کرد.

کسی از لیگ برتر فوتسال راضی نیست، آرژانتین به ایران می آید

وی اضافه کرد: با تعاملی که با کمیته فوتسال وسازمان لیگ فوتسال ایران انجام شده، تیم ملی ملی فوتسال ایران از 24 مهرماه تا پنج آبان ماه در رقابت های مقدماتی فوتسال آسیا که با حضور هفت تیم ایران، افغانستان، جمهوری قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و نپال در ارومیه برگزار می شود، آماده می شود.

وی اضافه کرد: پس از رقابتهای مقدماتی قهرمانی آسیا درارومیه، تیم ملی در آذرماه درتورنمنتی که در مشهد مقدس برگزار می شود، میزبان تیم های ملی بلاروس، اسلواکی واوکراین که از تیم های تقریبا خوب ومطرح در دنیا هستند، خواهد بود.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران همچنین به برگزاری دیدار مهم تیم ملی با یکی از سه کشور فرانسه، بلژیک وایتالیا در بهمن ماه اشاره کرد وادامه داد، با مشخص شدن گروه بندی تیم های شرکت کننده درمسابقات فوتسال جام دنیای درسال2020 به طور حتم یکی از این سه کشور حریف ایران در بازی محبت آمیز در کشورمان خواهد بود.

آرژانتین به ایران می آید

ناظم الشریعه، همچنین به برگزاری 2 بازی با تیم ملی کشور آرژانتین 20 فروردین در ایران خبر داد وگفت: بازی با آرژانتین به طور حتم در راه آماده سازی تیم ملی برای مسابقات دنیای مفید خواهد بود وشناخت خیلی خوبی از وضعیت وعیار تیم ملی از کیفیت بازیکنان خواهد داد.

وی اضافه کرد، که پس از بازی با آرژانتین، تیم ملی در 3 تورنمنت دیگر به میدان خواهد که یکی از این بازی های تیم ملی در بیرون از ایران خواهد بود و درعین حال دعوتنامه هایی از ژاپن وتایلند درمنطقه شرق آسیا به ایران شده است.

وی شرح داد، که تیم ملی برای سال آینده مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا در کشور ترکمنستان و جام دنیای را در شهریورماه در پیش دارد که با برنامه هایی که برای آماده سازی تیم ملی پیش بینی شده، انتظار می رود که تیم ملی بهترین نتیجه را دراین دو رویداد مهم سال2020 میلادی کسب کند.

کسی ازلیگ فوتسال راضی نیست

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران دربخش دیگری از این گفت وگو درخصوص لیگ برتر فوتسال ایران نیز صبحت وبا انتقاد از کیفیت پایین لیگ برتر فوتسال ایران گفت، متاسفانه درسال های اخیر لیگ برتر فوتسال ایران کیفیت فنی لازم را ندارد و نه تنها من، بلکه بیشترهمکاران من در تیم های باشگاهی از کیفیت لیگ راضی نیستند.

ناظم الشریعه درشرح دلایل کیفیت فنی لیگ برتر فوتسال ایران به دلایل مختلفی اشاره کرد وگفت: یکی ازدلایل مهم، موضوع مالی برای تیم های ونیز بازیکنان است که نمی تواند شرایط را برای حضوری پیروز وبا دوام فراهم آورد.

وی اضافه کرد، زمانی که بازیکن از نظر قرارداد مالی تامین نباشد، انگیزه برای تمرین کردن ندارد وبعضا خیلی بد وسخت تمرین می کند ونتیجه ای جز ناکامی تیم ها وکیفیت پایین بازیکن به همراه خواهد داشت.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران ابرازامیدواری کرد، که کمیته فوتسال حداقل برای سال های آینده تدابیر وشرایط را اتخاد وشرایطی نیز برای باشگاه های شرکت کننده فراهم آورد تا انگیزه برای باشگاه ایجاد تا شرایط لیگ با سال های قبل برشود.

بازیکنان تیم ملی در لیگ های دسته پایین کشورهای آسیا

ناظم الشریعه با بیان اینکه با وجود چنین شرایط ولیگ رجحان که در فوتسال ایران وجود دارد، خبری از بازیکنان مطرح تیم ملی فوتسال درباشگاه های کشور نباشد، گفت: متاسفانه دستمزدهای پایین در تیم های باشگاهی باعث شده تا بازیکنان ملی پوش ما با 3 تا 4 هزار دلار راهی لیگ کشورهای همسایه ازجمله آذربایجان، گرجستان، کشورهای عربی، اندونزی وچین شوند.

وی با بیان اینکه البته به علت نبود صرفه مالی برای بازیکنان، چنین وضعیتی تقریبا منطقی هست، ادامه داد، هرچند لیگ این کشورها درمقایسه با فوتسال ایران که بالاتر از همه کشورهای آُسیایی است، به تیم ملی ما نیزمتاسفانه لطمه وارد کرده است.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که نبود این بازیکنان ملی پوش در لیگ ایران به تیم ملی دربازی های اخیر تاثیرداشته، با تایید این موضوع گفت، متاسفانه نمونه قابل اشاره عدم حضور بازیکنان تیم ملی در لیگ برتر ایران وحضور در لیگ های سطح پایین منطقه، نتایجی که در روسیه رقم خورده، پیش می آید.

ناظم الشریعه با تاکید دوباره براینکه متاسفانه شرایط فعلی اصلا به نفع فوتسال کشور خوب نیست، ابرازامیدواری کرد، که همه باید حمایت کنند تا فوتسال به رشد صعودی خود برسد واگر این حمایت در حد زبان باشد، وضعیت به همین منوال ادامه خواهد داشت وشاهد افول درفوتسال کشور خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 490

به "کسی از لیگ برتر فوتسال راضی نیست، آرژانتین به ایران می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسی از لیگ برتر فوتسال راضی نیست، آرژانتین به ایران می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید