کرونا چگونه سیستم ایمنی را به بازی می گیرد؟

به گزارش آسمان فارس، به نقل از العالم، مطالعه ای نو نشان داده است که ویروس کرونا می تواند سیستم ایمنی بدن ما را به بازی بگیرد و به نوعی به خود حمله کند.

کرونا چگونه سیستم ایمنی را به بازی می گیرد؟

این مطالعه روی یک بیمار آمریکایی مبتلا به ویروس انجام شد که بینایی چشم راست خود را به مدت دو روز پس از بهبودی از دست داده بود.

از دست دادن بینایی و سردرد

گزارش تیمی از پزشکان کالج پزشکان و جراحان دانشگاه کلمبیا در نیویورک نشان داد که این مرد از ویروس بهبود یافته، اما پس از یک هفته دچار سردرد شده است، سپس به سرعت بینایی چشم راست خود را از دست داد و هرگونه حرکت در چشم دیگر هم باعث درد شدید می شد. علاوه بر این، توموگرافی نشان داد که منبع ناراحتی بیمار سینوزیت بود که به سمت راست صورت او کشیده شده است.

فرسایش استخوان

این مورد به قدری جدی بود که خود استخوان را فرسوده نموده بود و احتیاج به یک عمل اورژانسی داشت تا بیشتر مواد ملتهب را از حفره ها خارج کند. با این حال، جراحی در ابتدا یک استراتژی پیروز به نظر می رسید، اما به زودی درد دوباره برگشت و بینایی او دوباره بدتر شد.

آزمایشات بافتی وجود باکتری به نام Streptococcus constellatus را نشان داد. معمولاً این باکتری های خوب در روده ها و حفره دهان هستند، اما وقتی به منطقه ها دیگر بدن منتقل می شوند بد می شوند.

تکثیر نوع فعال گلبول سفید

بعلاوه، آزمایش های بیشتر تکثیر یک نوع فعال از گلبول های سفید خون را نشان داد، نوعی که معمولاً یک آنتی بادی کوچک خارجی به نام IgG4 فراوری می نماید.

این نوع به علت ایجاد مجموعه ای از مسائل به وسیله بیماری های خود ایمنی که تقریباً بر هر قسمت از بدن تأثیر می گذارد، باعث التهاب و ایجاد انواع درد می گردد. این مطالعه نشان داد که COVID-19 معمولاً مغز متفکر در هنگام دستکاری در پاسخ ایمنی ما است.

با این حال، برای نتیجه گیری قوی بین این دو بیماری خیلی زود است به ویژه آنکه موارد زیادی از این نوع مشکل هنوز در دست آنالیز است.

منبع: همگردی
انتشار: 17 شهریور 1400 بروزرسانی: 17 شهریور 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1719

به "کرونا چگونه سیستم ایمنی را به بازی می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا چگونه سیستم ایمنی را به بازی می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید