کارنامه درخشان بیمه ملت از رشد 337 درصدی سود تا اخذ مجوز اتکایی از خارج

به گزارش آسمان فارس، فارس نوشت: علیرضا یزدان دوست که نیمه دوم سال گذشته راهنمایی بیمه ملت را برعهده گرفت، به خوبی توانست در سایه ثبات و آرامش و با حمایت اعضای هیات مدیره، عملکرد درخشانی را به ثبت برساند. او که در اسفند سال گذشته نوید سود حداقل سه برابری برای بیمه ملت را داده بود، حالا با انتشار صورت های مالی به وعده خود عمل نموده است و نه تنها سود 3 برابری بلکه بیش از 4 برابر محقق شده است.

کارنامه درخشان بیمه ملت از رشد 337 درصدی سود تا اخذ مجوز اتکایی از خارج

یزدان دوست درباره اقدامات بیمه ملت در سال 1401 و کارنامه پیروز این شرکت گفت: یکی از مهمترین اقدامات تیم مدیریتی تازه در سال 1401، حذف پرتفو های زیانده، حفظ توازن در ترکیب پرتفوی شرکت و حرکت در مسیر سودآوری بود که اجرای دقیق این سیاست، موجب رشد 337 درصدی سود خالص بیمه ملت شد.

وی با اشاره به رشد 34 درصدی عایدی حق بیمه ناخالص بیمه ملت گفت: اولویت شرکت در سال 1401 افزایش سودآوری بود و ما افزایش عایدی حق بیمه را به هر قیمتی دنبال نمی کنیم، گرچه توانستیم بیش از 100 درصد پرتفوی پیش بینی شده در برنامه مصوب هیات مدیره را محقق کنیم و پاسخ مناسبی به حمایت اعضای هیات مدیره بدهیم.

مدیرعامل بیمه ملت درباره اقدامات دیگر این شرکت در حوزه بیمه گری گفت: یکی از مهمترین اقدامات بیمه ملت، پس از حضور تیم مدیریتی تازه، توجه ویژه به حوزه بیمه اتکایی بود. ما در سال گذشته، توانستیم با اخذ مصوبه لازم از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مجوز انتشار اولین اوراق بیمه های اتکایی در کشور را اخذ کنیم که این اقدام، نقش مهمی در انتقال ریسک های صنعت به بازار سرمایه دارد.

وی اضافه کرد: در کنار این موضوع، ما در سال 1402، با کوشش تیم مدیریتی تازه توانستیم پس از چندین ماه وقفه، مجوز قبولی اتکایی از خارج را از بیمه مرکزی دریافت کنیم و آماده حضور در بازار بیمه کشور های منطقه و بین المللی شویم. این مجوز می تواند حوزه فعالیت بیمه گری ما را فراتر از مرز های کشور توسعه دهد و فصل تازهی را برای شرکت رقم بزند.

یزدان دوست بعلاوه به طراحی محصولات تازه و نوآورانه در سال 1401 اشاره نمود و گفت: طراحی بیمه نامه مسئولیت مدنی دوچرخه سواران که با همکاری فدراسیون دوچرخه سواری رونمایی شد، یکی از اقدامات مهم شرکت در حوزه خلق محصولات تازه بود و در اسفند ماه نیز بیمه تکمیلی کسب وکار های کوچک و میانه، برای حمایت از استارت آپ ها و کسب وکار های کوچک و میانه رونمایی شد که سبد محصولات شرکت را تکمیل تر کرد.

مدیرعامل بیمه ملت درباره به ثمر نشستن پروژه کیش نیز خاطر نشان کرد: پروژه مجتمع تجاری، اداری و تفریحی کیش که استارت آن حدود یک دهه قبل زده شده بود، یکی از اقدامات آینده نگرانه بیمه ملت در سال گذشته بود که پس از چندین سال وقفه و با حمایت ویژه اعضای هیات مدیره به ثمر نشست و ضمن اخذ مجوز های لازم عملیات خاک برداری آن انجام شد.

وی اضافه کرد: این پروژه در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع، در یک موقعیت ویژه در جزیره کیش در حال ساخت است که زیربنایی بالغ بر 70 هزار متر مربع در سه بخش تجاری، اداری، اقامتی و تفریحی دارد.

یزدان دوست توضیح داد: بی شک یکی از مهمترین حوزه های عملکرد شرکت های بیمه، در حوزه پرداخت خسارت و حمایت از بیمه گذاران است و یکی از نقاط قوت ما در سال گذشته، پرداخت سریع و به موقع خسارت بیمه گذاران است.

مدیرعامل بیمه ملت اشاره ای هم به عملکرد پیروز این شرکت در سه ماهه ابتدایی سال 1402 کرد و اضافه کرد: فروش شرکت در بهار سال جاری، 81 درصد رشد در مقایسه با بهار 1401 پیدا نموده و به علت مدیریت ریسک مناسب، خسارت شرکت با وجود تجربه چنین رشدی، حدود 14 درصد کاهش پیدا نموده است. از سوی دیگر افتتاح 4 شعبه طی 6 ماه یکی از دیگر از زوایای پیروزیت بیمه ملت بوده است.

وی خاطر نشان کرد: همه پیروزیت های شرکت در حوزه بیمه گری و سودآوری و قرار گرفتن در جایگاه هفتمین شرکت برتر صنعت بیمه کشور به انتخاب سازمان مدیریت صنعتی، در سایه اعتماد سهامداران، حمایت اعضای هیات مدیره و کوشش مضاعف مدیران و کارشناسان بیمه ملت به دست آمده است و بی شک، کارنامه بیمه ملت در سال 1402 با حمایت ذینفعان و در سایه ثبات و آرامش و فعالیت های گسترده شبکه فروش شرکت درخشان تر خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 30 تیر 1402 بروزرسانی: 30 تیر 1402 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2202

به "کارنامه درخشان بیمه ملت از رشد 337 درصدی سود تا اخذ مجوز اتکایی از خارج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارنامه درخشان بیمه ملت از رشد 337 درصدی سود تا اخذ مجوز اتکایی از خارج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید