چگونگی اثربخشی پاستوکووک بر اومیکرون

به گزارش آسمان فارس، رییس انستیتو پاستور ایران با اعلام اثربخشی واکسن پاستوکووک (فراوری مشترک انستیتوپاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا) بر واریانت اُمیکرون کووید 19، گفت: هفته آینده محموله پاستوکووک پلاس تحویل استان ها خواهد شد، اما تاکید بر آن شده که منحصرا به افرادی که قبلا واکسن پاستوکووک را دریافت نموده اند، تزریق گردد.

چگونگی اثربخشی پاستوکووک بر اومیکرون

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا بیگلری درباره شرایط مصرف و فراوری واکسن پاستوکووک در کشور، گفت: واکسن پاستوکووک تنها واکسن داخلی است که در حال حاضر مجوز استفاده در بچه ها را نیز دارد که در دو نوبت با فاصله یک ماه به گروه های سنی زیر 18 سال تزریق می گردد.

بیگلری گفت: در عین حال در افراد بالاتر از 18 سال واکسن یادآور این واکسن بنام پاستوکووک پلاس با فاصله یک ماه به عنوان دز سوم تزریق می گردد.

پاستوکووک تنها واکسن دارای دز یادآور در جهان

وی با بیان اینکه حدود 15 میلیون دز از این واکسن در اختیار وزارت بهداشت است، اضافه نمود: پاستوکووک پلاس تنها واکسن کوید-19 جهانست که اساسا با هدف تزریق به عنوان دز یادآور طراحی و فراوری شده است. بعلاوه از آنجایی که می تواند به عنوان دز یادآور سایر واکسن ها نیز استفاده گردد، با استقبال بسیار زیاد و گسترده مردمی روبرو شده که نشانگر کیفیت این واکسن و اعتماد یکصد ساله مردم به واکسن های فراوریی انستیتو پاستورایران است.

اثرگذاری پاستوکووک بر اُمیکرون

بیگلری ادامه داد: اکنون هم که معین شده این واکسن بر روی واریانت اُمیکرون موثر است، قطعا درخواست ها برای تزریق آن بسیار افزون تر خواهد شد. در عین حال واکسن تحویلی پاستوکووک پلاس به عنوان دز یادآور به افرادی نیز تزریق می گردد که سایر واکسن ها مانند سینوفارم را دریافت نموده اند.

تحویل محموله تازه پاستوکووک پلاس؛ هفته آینده

وی با بیان اینکه بدیهی است برای بیش از 60 میلیون نفر که واکسن های متفرقه از جمله سینوفارم را تزریق نموده اند، امکان تامین پاستوکووک پلاس وجود ندارد، گفت: هفته آینده محموله پاستوکووک پلاس تحویل استان ها خواهد شد، اما تاکید شده که بدلیل در اولویت قرار داشتن کسانی که در نوبت های قبل واکسن پاستوکووک را دریافت نموده اند، منحصرا به این افراد تزریق گردد.

رییس انستیتو پاستور ایران گفت: البته برای بچه ها پاستوکووک تزریق می گردد و پاستوکووک پلاس احتیاج نیست. خوشبختانه واکسن پاستوکووک به وفور در کشور وجود دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 اسفند 1400 بروزرسانی: 24 اسفند 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1920

به "چگونگی اثربخشی پاستوکووک بر اومیکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی اثربخشی پاستوکووک بر اومیکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید