واکنش پنتاگون به گزارش اعزام 14 هزار نیرو برای مقابله با ایران

به گزارش آسمان فارس، سخنگوی پنتاگون به گزارش یک روزنامه آمریکایی درباره برنامه واشنگتن جهت اعزام 14 هزار نیروی نظامی دیگر به خاورمیانه به منظور مقابله با ایران واکنش نشان داد.

واکنش پنتاگون به گزارش اعزام 14 هزار نیرو برای مقابله با ایران

به گزارش خبرنگاران، وال استریت ژورنال به تازگی در گزارشی نوشت، به گفته مقامات آمریکایی، دولت ترامپ افزایش چشم گیر حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه را به منظور مقابله با ایران در نظر دارد که این افزایش، شامل چندین ناو، جنگ افزارهای دیگر و 14 هزار نیروی نظامی مضاعف می گردد.

جاش هالی، سناتور آمریکایی در واکنش به این گزارش توییتی منتشر کرد و نوشت که در جلسه نیروهای مسلح سنا این پرسش را مطرح خواهد نمود که چرا پنتاگون بر اساس این گزارش میخواهد 14 هزار نیروی دیگر به خاورمیانه اعزام کند؛ در حالی که فقط در امسال 14 هزار نیرو به این منطقه اعزام نموده است.

این سناتور نوشت: آیا پنتاگون در حال آماده شدن برای یک جنگ زمینی است؟

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در پاسخ به این توییت، گزارش منتشر شده از سوی وال استریت ژورنال را غلط خواند.

این سخنگو در پاسخ به توییت سناتور آمریکایی نوشت: سناتور هالی، این گزارش غلط است. آمریکا برای مقابله با ایران 14 هزار نیرو به خاورمیانه اعزام نمی کند.

سخنگوی پنتاگون دقایقی بعد، توییت دیگری منتشر کرد که در آن آمده است: به طور تعیین این گزارش غلط است. آمریکا اعزام 14 هزار نیروی نظامی به خاورمیانه را مد نظر ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 647

به "واکنش پنتاگون به گزارش اعزام 14 هزار نیرو برای مقابله با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پنتاگون به گزارش اعزام 14 هزار نیرو برای مقابله با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید