وام مسکن ملی در یک قدمی 150 میلیون تومان

به گزارش آسمان فارس، وزیر راه از ارسال پیشنهاد افزایش وام طرح ملی مسکن به شورای پول و اعتبار اطلاع داد. به نظر می رسد این اقدام با هدف جبران افزایش قیمت ساخت این طرح انجام می گردد.

وام مسکن ملی در یک قدمی 150 میلیون تومان

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش تسنیم، محمد اسلامی با بیان بدون شک پیشرفت طرح ملی مسکن به مردم بستگی دارد و با پرداخت هرچه سریع تر آورده و تامین آن به پیشرفت کار یاری می نمایند اظهار کرد: پیشرفت اقتصادی، نقشه، زمین و مدیریت پروژه در همه شهرهای کشور ساماندهی شده است و مردم هرچه زودتر واریزی داشته باشند، کار سریع تر به انتها خواهد رسید.

وی با یادآوری این که برای دهک های 3 تا 5 حدود 40 درصد قیمت برآورد شده از وام مسکن در نظر گرفته شده و 60 درصد مبلغ را باید متقاضیان تامین نمایند، اضافه کرد: پیشنهاد افزایش مبلغ وام طرح ملی مسکن از 100 میلیون به 150 میلیون به شورای پول و اعتبار ارسال شده است.

وی ادامه داد: در این مورد ملاحظه موجود این است افرادی که وام را دریافت می نمایند توانایی پرداخت قسط را داشته باشند. برای سازنده 80 درصد مبلغی که مورد احتیاج است که به وسیله تسهیلات تامین می گردد.

به گزارش تسنیم، اواسط ماه گذشته مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه گفته بود: قیمت ساخت واحدهای طرح ملی مسکن بر اساس فهرست بهای سازمان بودجه است. بر این اساس برای هرمترمربع 2میلیون و 770 هزار تومان است، ولی تعدیل هایی هم مطابق اعلام سازمان برنامه و بودجه در جهت افزایش قیمت به آنها اصابت می نماید.

این گونه به نظر می رسد که وزارت راه و شهرسازی برای جبران افزایش قیمت ساخت واحدهای طرح ملی مسکن، ترجیح داده که راستا کوتاه و سریع افزایش وام مسکن را طی کند. به این ترتیب متقاضیان طرح ملی مسکن هستند که هزینه تعدیل های سازمان برنامه و بودجه را در یک بازه 12 ساله (بازپرداخت وام) پرداخت خواهند کرد.

در صورت افزایش وام طرح ملی مسکن به 150 میلیون تومان، مبلغ قسط ماهانه در یک دوره 12 ساله به 2 میلیون و 540 هزار تومان افزایش می یابد. در مجموع طی 12 سال متقاضی طرح ملی مسکن 367 میلیون تومان پرداخت کند، یعنی حدود 217 میلیون تومان سود.

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1431

به "وام مسکن ملی در یک قدمی 150 میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام مسکن ملی در یک قدمی 150 میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید