فروش و بازار صنایع دستی کشور مطلوب نیست

به گزارش آسمان فارس، ایرنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی کشور، فروش و بازار صنایع دستی کشور مطلوب نیست.

فروش و بازار صنایع دستی کشور مطلوب نیست

عزت الله ضرغامی در حاشیه بازدید از پروژه سبزه میدان زنجان اضافه نمود: دیگر مسائل حوزه صنایع دستی کشور، مساله کاربردی کردن و بسته بندی محصولات است.

وی اضافه نمود: در زمان حاضر بسته های بندی های صنایع دستی کشور درخور این هنر برجسته و ارزشمند نیست.

این عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه در حوزه صادرات این محصولات مسائلی داریم، ادامه داد: کوشش کردیم با سازوکارهایی بخش زیادی از آنها را حل کنیم، به عنوان مثال پیمان سپاری ارزی که نکته مهمی در صادرات محسوب می گردد به وسیله دولت با مصوبه اخذ شده در حوزه صنایع دستی اجرا شده است.

وی گفت: امروز هر کسی می خواهد در زمینه صنایع دستی صادرات داشته باشد، کامیون به کامیون می تواند بدون پرداخت عوارض، مالیات و پیمان سپاری ارزی این کار مهم را انجام دهد.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: صادر کنندگان بدانند از نظر ما هیچ منعی در مورد صادرات صنایع دستی وجود ندارد و در برنامه ریزی ها هم فعالیت در حوزه صنایع را اعلام محور نموده ایم.

ضرغامی اعلام کرد: ما اعلام نموده ایم که هر کس در سامانه ای که در نظر گرفته شده وارد گردد و قید کند که در این حوزه فعالیت می نماید در همان جا آنالیز می گردد و همان ثبت نام به منزله مجوز او خواهد بود.

وی با بیان اینکه ما این کار را زودتر از دولت آغاز نموده ایم و برای صادارت هیچ منعی نگذاشتیم، اعلام کرد: ما باید تمامی مسیرهایی را که موجب رونق صنایع دستی است به پیش ببریم که بخش زیادی از آن انجام گرفته و بازارهای صنایع دستی نیز از نظر ما بسیار مهم است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: به دستور رئیس جمهور، تمامی فرمانداران و شهرداران موظف شده اند، در ورودی شهر بازارچه صنایع دستی داشته باشند که این موضوع مهم را پیگیری نموده ایم.

به گفته این مسئول، در آینده نزدیک فهرست شهرهایی که در این زمینه فعالیت بیشتری داشته یا بر عکس دچار ضعف باشند، اگر لازم باشد اطلاع رسانی مقدماتی انجام خواهد شد تا این کار با قوت به پیش برود.

این مسئول بعلاوه از طرح پیاده رو گذر ملت و اشراق زنجان نیز بازدید کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 22 خرداد 1402 بروزرسانی: 22 خرداد 1402 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2186

به "فروش و بازار صنایع دستی کشور مطلوب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش و بازار صنایع دستی کشور مطلوب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید