هوش مصنوعی مبتلایان بدون علامت کرونا را شناسایی می کند

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، محققان دانشگاه MIT سیستم هوش مصنوعی توسعه دادند که می تواند سرفه اجباری افراد مبتلا به کووید 19 را حتی در صورت عدم وجود نشانه، ردیابی کنند.

هوش مصنوعی مبتلایان بدون علامت کرونا را شناسایی می کند

برای این منظور آنها چند شبکه عصبی را توسعه دادند که قابلیت ایجاد شناسایی تغییرات نامحسوسی ناشی از تأثیرات ابتلاء به ویروس کرونای جدید را دارد.

یکی از شبکه های عصبی قدرت صوتی فرد را می سنجد و دیگری شرایط احساسی را رصد می کند که نشان دهنده زوال عصبی است مانند افزایش ناامیدی. سومین شبکه عصبی تغییرات در عملکرد سیستم تنفسی را رصد می کند. اطلاعات به دست آمده از این سیستم ها در الگوریتمی به کار گرفته می شود که تحلیل ماهیچه ای (سرفه های ضعیف تر) را کنترل و چشم اندازی کامل تر از سلامت فرد فراهم می کند.

سیستم هوش مصنوعی در تست های اولیه بسیار کارآمد بود. پس از آنکه محققان این مدل را روی هزاران مدل سرفه و نمونه دیالوگ آزمایش کردند، فناوری مذکور توانست با دقت 98.5 درصد سرفه های افراد مبتلا به کووید 19 را تشخیص دهد. این سیستم 100 درصد مبتلایان به این بیماری که نشانه ای در آنها رصد نشده بود را نیز شناسایی کرد.

البته چنین سیستمی محدودیت هایی نیز دارد. این فناوری برای تشخیص مبتلایان به کووید 19 که نشانه های آشکار دارند، توسعه نیافته زیرا ممکن است این افراد دارای بیماری های پس زمینه ای یا شرایطی باشند که رفتار مشابهی را ایجاد می کند. هرچند این سیستم برای شناسایی کووید 19 توانمند است اما باز هم نمی توان فقط با تکیه بر شناسایی آن به طور قطعی ابتلای فرد به کووید 19 را تأیید کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1304

به "هوش مصنوعی مبتلایان بدون علامت کرونا را شناسایی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی مبتلایان بدون علامت کرونا را شناسایی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید