نیترات آب برخی مناطق غربی تهران نگران کننده نیست

به گزارش آسمان فارس، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از وجود نیترات در آب برخی از مناطق غربی تهران خبر داد و گفت: البته وجود نیترات در این مناطق نگران کننده نیست.

نیترات آب برخی مناطق غربی تهران نگران کننده نیست

به گزارش ایسنا، ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در خصوص وضعیت کیفیت آب تهران با بیان این که خوشبختانه کیفیت آب شرب تهران در حد استاندارد است، گفت: اما بر اساس آخرین پایش در برخی از مناطق، کیفیت آب شرب از نظر میزان نیترات متفاوت است.

وی با بیان این که عمدتا در بخشی از غرب تهران در مناطقی، کیفیت آب متفاوت است و یک مقدار حد نیترات از استاندارد بالاتر است، گفت: اما وضعیت آن گونه نیست که نگرانی ایجاد کند و آب لوله کشی بسیاری از شهرهای دنیا بدتر از تهران است و در سال های اخیر تلاش شده در راستای استانداردسازی کیفیت آب اقدامات خوبی انجام شود.

وی با انتقاد از یکسان بودن آب لوله کشی برای شرب و مصارف غیرشرب، گفت: آبی که در لوله های تهران وجود دارد هم برای شرب و هم آبیاری و غیره استفاده می شود که از بهترین آب های دنیا است، اما مصرف بی رویه این آب مشکل ساز شده است و به نظر می رسد شرکت آبفا و وزارت نیرو باید طرح های نویی را اجرا کنند که حداقل آب شرب، از آب مصرفی جدا شود.

وی با بیان این که وجود نیترات در آب برخی از مناطق جای نگرانی ندارد، گفت: در بخشی از غرب تهران عمدتا به سمت کرج، کیفیت آب متفاوت است اما جای نگرانی نیست.

خداکرمی با بیان این که این اطلاعات بر اساس پایش جدید ارائه می شود، گفت: موسسه ای که آب تهران را پایش می کند، یک موسسه آلمانی است که با استاندارد بالاتر کل آب تهران را پایش می کند.

وی با بیان این که اگر بتوانیم مصرف بی رویه آب را کنترل کنیم، می توانیم از منابع آبی با کیفیت تری استفاده کنیم، گفت: مصرف بی رویه آب، سبب شده است که از آب های مختلفی برای تامین آب تهران استفاده شود که این مساله مشکل ساز می شود و هر چقدر که مصرف آب کاهش پیدا کند، می توانیم از منابع با کیفیت تری استفاده کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 562

به "نیترات آب برخی مناطق غربی تهران نگران کننده نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیترات آب برخی مناطق غربی تهران نگران کننده نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید