میزان ساخت وساز غیرمجاز در آق تپه و سهرابیه بالا است

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران، مهرداد فیروزبخت بعدازظهر یکشنبه در صد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر، با اشاره به فعالیت یک سرای محله در منطقه دوازده، اظهار کرد: در این سرای محله انجمن های مردم نهاد فعالیت می نماید و مقرر است در آینده نزدیک ساختمانی در پارک ورزش به ایجاد سرای محله اختصاص یابد.

میزان ساخت وساز غیرمجاز در آق تپه و سهرابیه بالا است

وی در ادامه به میزان بالای ساخت وساز غیرمجاز در مناطق آق تپه و سهرابیه اشاره نمود و گفت: تعداد ساخت وسازهای غیرمجاز در این مناطق بالا است و برنامه ما مقابله قاطع با چنین اقداماتی است.

مدیر منطقه 12 شهرداری کرج با اشاره به قرارگیری حلقه دره محل دفن زباله های شهر در این منطقه، گفت: محل نگهداری سگ های بلا صاحب نیز در این منطقه باعث شده برای شهروندان مشکلاتی ایجاد گردد به طوری که بیشترین درخواست مردم در تماس با سامانه 137 به جمع آوری سگ ها اختصاص دارد.

وی در بخش دیگری با اشاره به راه اندازی دفتر تسهیل گری رسیدگی به بافت های فرسوده منطقه 12، گفت: این دفتر در منطقه سهرابیه راه اندازی شده و مطالعات لازم در این حوزه در حال اجرا است.

ربی سعادت مدیر منطقه چهار شهرداری کرج نیز در ادامه این جلسه با اشاره به جمع آوری 30 کارگاه ضایعاتی در این منطقه، گفت: 21 مورد مهروموم شده و 8 مورد هم از منطقه خارج شده است.

وی در ادامه به گزارش مردم در خصوص رهاسازی نخاله های ساختمانی در منطقه اشاره نمود و گفت: جمع آوری نخاله ها و انتقال آن از سطح منطقه عملیاتی شده است.

مدیر منطقه چهار شهرداری کرج با تأکید بر اینکه بافت های فرسوده مناطقی مانند اخترآباد و شعبان آباد احتیاج به رسیدگی دارد، گفت: در کل توجه به این ساخت وسازها و تفکیک های غیرقانونی املاک همگی مواردی هستند که احتیاج به تزریق اعتبار و تعیین ردیف بودجه دارد.

عباس زارع رئیس شورای شهر کرج نیز از سد معبرهای موجود در سطح منطقه چهار ازجمله حسین آباد گلایه کرد و گفت: دلیل اصلی این سد معبرها حضور وانت بارها است که در آنجا به کار فروش میوه و دیگر اقلام مشغول هستند و گره ترافیکی ایجاد نموده اند.

رئیس شورای شهر کرج تأکید کرد: از پل سوم خرداد مهرشهر تا سه راهی بلوار شهرداری با نابسامانی تابلوهای املاک روبرو هستیم که باید رسیدگی گردد

رحیم خستو سخنگوی شورای شهر کرج در ادامه جلسه بر شناسایی ظرفیت های فرهنگی، ورزشی و تفریحی مناطق تأکید کرد و گفت: در صورت تحقق این مهم می توان میزان بودجه را تعیین کرد.

وی بابیان اینکه اقدامات فرهنگی باید در سطح مناطق به صورت متمرکز انجام گردد، گفت: مدیران مناطق احتیاجمند واگذاری اختیارات بیشتر هستند تا بتوانند اقدامات لازم در این زمینه را عملیاتی نمایند.

فرج اله ایلیات یکی دیگر از اعضای شورای شهر کرج با اشاره به 450 هکتار زمین در منطقه چهار اشاره نمود و گفت: افزایش سرانه فضای سبز و اماکن تفریحی با استفاده از این زمین ها ممکن است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 162

به "میزان ساخت وساز غیرمجاز در آق تپه و سهرابیه بالا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان ساخت وساز غیرمجاز در آق تپه و سهرابیه بالا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید