ممنوعیت سفر به خراسان رضوی

به گزارش آسمان فارس، دبیر ستاد مبارزه با کرونای خراسان رضوی اطلاع داد: با پیشنهاد مدیریت استان و موافقت ستاد ملی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، سفر به خراسان رضوی از مبدا تمام استان های کشور ممنوع شد.

ممنوعیت سفر به خراسان رضوی

به گزارش خبرنگاران خراسان رضوی، سید حمید موسوی در حاشیه یکصد و نهمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با مقابله با کرونا استان که در محل استانداری برگزار گردید، اظهار کرد: با توجه به افزایش تعداد بستری ها و فوتی های استان نسبت به قبل از پیک، رئیس ستاد مقابله با کرونا استان علاوه بر صدور دستوراتی برای عبور از شرایط موجود در پی گرفتن مجوزهای بیشتر برای مدیریت بهتر موضوع، از ستاد ملی بوده است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونای خراسان رضوی اضافه نمود: با خیز نو کرونای دلتا در استان، استاندار خراسان رضوی طی مکاتبه ای از ستاد ملی خواستند تا سفر به خراسان رضوی از مبدا ممنوع و سفر اتباع خارجی هم محدود بگردد که به همین دلیل نهایتا ستاد ملی کرونا امروز با این درخواست استان موافقت و به تمام استان های کشور ابلاغ کرد تا اطلاع ثانوی هیچ استانی مجوزی برای ورود به خراسان رضوی صادر ننماید.

وی اظهار داشت: این ممنوعیت و محدودیت ها تا زمانی ادامه خواهد داشت که شرایط استان از شرایط پیک خارج بگردد و در این فاصله زمانی بتوانیم استان را در حوزه درمان و پیشگیری مدیریت بکنیم.

موسوی با اشاره به اینکه حوزه نظارت هم طبق دستور استاندار خراسان رضوی شدت بیشتری گرفته است و تیم های بیشتری در این خصوص فعال شده اند، ابراز کرد: بعلاوه به فرمانداری های استان ابلاغ شده که صرفا برای موارد اضطراری مجوز تردد درون استانی صادر نمایند تا از مبدا شهرستان های داخل استان به شهر مشهد هم تردد در حداقل ممکن انجام گردد.

دبیر ستاد مبارزه با کرونای خراسان رضوی با اشاره به نقش واکسیناسیون در پیشگیری از ابتلاء و شیوع بیماری کرونا گفت: استاندار خراسان رضوی دستور ایجاد 22 مرکز تجمیعی واکسیناسیون را در مشهد مقدس داده اند که تا به امروز 16 مرکز راه اندازی و فعال شده است.

لازم به ذکر است؛ یاری همه دستگاه ها در حوزه آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و هشداردهی به مردم، ممانعت اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری از دعوت آژانس ها و شرکت های مسافرتی برای سفر به مشهد هم از مصوبات امروز ستاد استانی بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1690

به "ممنوعیت سفر به خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت سفر به خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید