مرسی دروازه بان!

به گزارش آسمان فارس، حمید علی پور: هفته سوم لیگ برتر بعد از چند روز وقفه از روز آدینه شروع شد و دیروز به سرانجام رسید.

مرسی دروازه بان!

نکته مهم در مورد بازی های این هفته اشتباهات محرز دروازه بان ها بود که درصد زیادی از گل های این هفته را رقم زد. از مجموع 15گلی که در 8بازی به ثمر رسید، حداقل 10گل روی اشتباه فاحش گلرها زده شد که این یک اتفاق عجیب برای لیگی است که بازیکنانش داعیه حرفه ای بودن دارند.

در بازی ماشین سازی برابر شهرخودرو، تنها گل مسابقه روی اشتباه حامد لک به ثمر رسید. در حالی که هیچ صحنه جدی و خطرناکی روی دروازه ماشین سازی ایجاد نشده بود، حامد لک با شراکت مدافعان تیمش سلسله ای از اشتباهات را رقم زدند تا حسین مهربان در مقابل دروازه خالی قرار بگیرد و تک گل بازی را به ثمر برساند. جالب اینکه لک در نیمه دوم هم یک بار دیگر همین اشتباه را تکرار کرد اما خوش شانس بود که دروازه اش باز نشد. استقلال هم در روزی که در آستانه داربی به شدت به برد احتیاج داشت در برابر نفت مسجدسلیمان نهاده شد و خیلی زود روی اشتباه حبیب فرعباسی به گل رسید. دروازه بان نفت روی یک موقعیت بسیار ساده نتوانست ضربه دیاباته را مهار کند و استقلال به گل اول رسید. با این وجود در نیمه دوم و روی معدود ارسال های میزبان این بار حسین حسینی بود که با اشتباه فاحش خود در جلو آمدن باعث شد استقلال همچنان از کسب پیروزی باز بماند.

اوج اشتباهات دروازه بان ها در بازی سایپا و نساجی بود که گلرهای دو تیم کلکسیونی از اشتباهات را رقم زدند. محمدامین رضایی دروازه بان نساجی روی دو گل اول اشتباهات عجیبی داشت تا جایی که حتی در انتها نیمه اول تعویض شد. در طرف مقابل حامد فلاح زاده در دروازه سایپا هم روی هر 3گل بازی نقش مستقیم داشت و اگر تیرک دروازه نبود شاید این بازی در نهایت با تساوی 4-4 به انتها می رسید. در آخرین بازی این هفته هم پرسپولیس میزبان نفت آبادان بود که در انتها سرخپوشان توانستند میهمان خود را با یک گل بدرقه نمایند. تنها گل این بازی هم روی شوت کنعانی زادگان و اشتباه مهلک محمد دریس به ثمر رسید.

نکته اینجاست که اشتباهات دروازه بان ها تنها به این هفته محدود نمی گردد و به عنوان مثال در هفته گذشته نساجی در حالی 4-3 پیکان را شکست داد که در گل های آن بازی هم نقش دروازه بان ها غیرقابل انکار بود. در آن مسابقه شیخ ویسی دروازه بان پیکان روی تمام گل های خورده مقصر صد درصد بود و بعد از دریافت گل چهارم توسط فرکی تعویض شد. نتایج لیگ سال جاری در هفته های ابتدایی تحت الشعاع اشتباهات دروازه بان ها بوده و باید دید گلرها در هفته های آینده شرایط بهتری پیدا می نمایند یا قرار است قهرمان لیگ بر اساس اشتباهات دروازه بان ها معین گردد نه درخشش مهاجمان.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 427

به "مرسی دروازه بان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرسی دروازه بان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید