مرزبان: نقش باقری در پرسپولیس کمرنگ شده است، این تیم دیگر روحیه شکست ناپذیری ندارد

به گزارش آسمان فارس، علیرضا مرزبان، کارشناس فوتبال ایران اعتقاد دارد، نقش کریم باقری در تیم پرسپولیس کمرنگ شده است و او باید در کار فنی تیم نقش و دخالت بیشتری داشته باشد.

مرزبان: نقش باقری در پرسپولیس کمرنگ شده است، این تیم دیگر روحیه شکست ناپذیری ندارد

علیرضا مرزبان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص شکست 2 بر صفر پرسپولیس مقابل سپاهان در هفته پنجم لیگ برتر گفت: قبل از هر چیز باید بگویم چند مسئله مهم در خصوص پرسپولیس و کادر مدیریتی و فنی جدیدش وجود دارد که باید به آنها اشاره کنم. موردی که بسیار حائز اهمیت بوده و باعث نگرانی طرفداران این تیم هم شده است، موضوع از دست دادن شخصیت تیمی است که پرسپولیس کم کم دارد دچار این مشکل می گردد. وقتی پرسپولیس مقابل تراکتور باخت و متعاقب آن به سپاهان، دیگر تیم مدعی باخت از نظر شخصیتی دچار آسیب شد و تیم عکس العمل خوبی بعد از این دو باخت از خود نشان نداد. بعد از شکست در بازی برابر تراکتور این انتظار را از پرسپولیس داشتیم که متحد تر و منسجم تر بازی نموده و مقابل حریفانش این قدر شانس گل به آنها ندهد، اما متأسفانه تیم با سیستمی که بازی می نماید، به خصوص حضور دو بازیکن در خط حمله که در زمان دفاع به عقب بر نمی گردند و فضا را در اختیار حریف قرار می دهند، راه به جایی نبرده است. کاملاً مشخص است که پرسپولیس آن اتحاد و انسجام تیمی چند سال گذشته اش را از دست داده و عدم حضور یک بزرگ تر در زمین هم مشهود است.

پرسپولیس روحیه شکست ناپذیری اش را از دست داده است

وی اضافه نمود: نکته قابل توجه در بازی های پرسپولیس این است که وقتی این تیم توپ را در زمین حریف لو می دهد خیلی راحت روی ضدحمله دروازه اش تهدید می گردد که این جای نگرانی دارد. یک تیمی که چند سال قهرمان لیگ بوده است، باید از نظر تاکتیکی شرایطی داشته باشد که این قدر راحت به حریفانش اجازه خودنمایی ندهد. موضوعی دیگری که درباره از دست دادن شخصیتی تیمی می خواهم به آن اشاره کنم، این است که بازیکنان این تیم دیگر روحیه شکست ناپذیری خود را نیز از دست داده اند. اگر این احساس در تیم به وجود بیاید بعد از دو یا سه شکست در واقع باخت برای تیم عادی می گردد. در نتیجه حاشیه درون تیمی و تنش نیز در تیم زیاد می گردد در ادامه اختلاف در بین کادرفنی ایجاد و طرفداران نیز از این شکست ها ناراحت می شوند، مخصوصاً اگر باخت مقابل سپاهانی باشد که طرفداران نسبت به آن حساسیت خاصی دارند.

سپاهان تیم برتر میدان بود

مرزبان با اشاره به تیم سپاهان بیان نمود: تیم قلعه نویی در این بازی نشان داد که به عنوان یکی از تیم های مدعی اصلی وارد فصل جدید رقابت های لیگ شده است. آنها بازی باکیفیتی را ارائه نموده اند و تیم بسیار پرمهره ای هستند. مسئله خیلی مهم این است که این تیم راحت گل نمی خورد و موقعیت به حریفانش نمی دهد، در زمین بی گدار به آب نزده و منتظر می ماند تا در یک فرصت مناسب به دروازه حریف خود نزدیک گردد. این مسئله را در بازی با پرسپولیس دیدیم، جایی که این تیم در استادیوم آزادی به حریفانش اجازه نفس کشیدن نمی داد. پرسپولیس به سادگی این بازی را به حریفش واگذار کرد و انصافاً سپاهان در بازی عصر پنجشنبه تیم برتر میدان بود. آنها به مراتب باکیفیت تر بازی کردند.

مهاجمان پرسپولیس تنبل هستند

کارشناس فوتبال ایران در خصوص راهکارهای پرسپولیس برای دور شدن از این شرایط، گفت: کالدرون باید در انتخاب مهره هایش دقت بیشتری کند و بازیکنانی که آمادگی روحی و بدنی بهتری دارند در بازی های سنگین به میدان بروند. در ترکیب پرسپولیس بازیکنانی می بینیم که نتوانسته اند کیفیت بالایی از خود ارائه نمایند، اما همچنان در ترکیب اصلی به میدان می روند. این مسئله خیلی مهم بوده و در حال ضربه زدن به تیم است. پرسپولیس شرایط این را ندارد که با دو مهاجم بازی کند و اگر این اتفاق رخ می دهد حداقل یکی از آنها وقتی تیم توپ را از دست می دهد باید در دفاع تیمی شرکت کند که ما این را در این تیم نمی بینیم. علپیور و جونیور هر دو این مشکل را در زمین دارند و به نوعی موقع از دست دادن توپ تنبلی می نمایند و به خاطر همین فشار روی تیم خیلی زیاد است. این بحث تاکتیکی است که پرسپولیس دیگر آن صلابت گذشته را ندارد و حتی در ضربات ایستگاهی هم خیلی خطرناک نیست. آن فشاری که پرسپولیس روی حریفانش در فصول گذشته می گذاشت، دیگر در این تیم دیده نمی گردد. پرسپولیسی ها دیگر این احساس روانی را به حریف منتقل نمی نمایند که ما پرسپولیس هستیم و شما هیچ شانسی برای بردن ندارید که این خودش خیلی اهمیت دارد.

باید دلیل غیبت سیدجلال بررسی گردد

وی غیبت سیدجلال حسینی در ترکیب پرسپولیس را مشهود دانسته و توضیح داد: باید درون تیم بررسی گردد که غیبت سیدجلال دلیل اصلی اش چه بوده و آیا این مسئله تنش هایی در تیم ایجاد نموده یا فاقد اهمیت است. نقش کریم باقری و محسن خلیلی در این جور مواقع باید پررنگ تر گردد، مخصوصاً باقری که در کنار سرمربی در جریان تمام مسائل گذشته و حال قرار گرفته است. کریم از نظر روانی بازیکنان را خیلی خوب می شناسد و در این جور مواقع باید یاری زیادی به کادرفنی کند.

نقش باقری در تیم کمرنگ شده است

مرزبان در خصوص انتقاداتی که متوجه گابریل کالدرون است، گفت: کالدرون مربی خوب و قابل احترامی است. او مربی باتجربه و بادانشی است که قاعدتاً برای پیشبرد اهدافش احتیاج به زمان دارد. هم اکنون کادرفنی پرسپولیس کادر کاملی است که ما انتقادی به آنها نداریم. به عقیده من بحران پرسپولیس از زمانی شروع شد که در خاتمه اردوی ترکیه دو بازیکنش به طرز عجیبی کنار گذاشته شدند. از طرفی سیدجلال خیلی راحت از ترکیب کنار گذاشته شد و کاملاً مشهود است که کریم باقری نقش خیلی کمرنگی در تیم دارد. انتظار من از کریم این است که تبرش را از زمین بردارد، چرا که الان موقع تبرزنی است. او تمام عواملی را که سعی می نمایند از بیرون به تیم ضربه بزنند و خود را دایه مهربان تر از مادر برای پرسپولیس می دانند، به خوبی می شناسد. او باید مقابل این افراد بایستد و در داخل تیم هم باید مقابل بازیکنانی بایستد که با عملکرد ضعیف شان به تیم ضربه می زنند. نقش باقری در پرسپولیس کاملاً مشخص است و اعتقاد قلبی دارم که او قدرت و شخصیت این را دارد که مقابل این عوامل ایستاده و مسائل درون تیمی را حل نماید.

پرسپولیس باید از نظر روحی، تاکتیکی و بدنی بهتر گردد

کارشناس فوتبال کشورمان در این باره یادآور شد: اگر پرسپولیس واقعاً می خواهد موفقیت های فصول گذشته اش را تکرار کند باید یک بار به طور کامل مسائلی را که به آنها اشاره داشتم، مرور کند. این تیم احتیاج به یک بررسی اساسی دارد تا هم از نظر تاکتیکی، روحی و روانی و همچنین بدنی بهتر گردد. واقعاً باید در این مسائل ریزبنی گردد، چرا که در غیر این صورت از این بحران خارج نخواهد شد. تقاضای من از طرفداران این است که تیم را تنها نگذارند. این تیم کادرفنی خیلی خوبی دارد و کالدرون واقعاً مربی خوبی است. تیم از نظر مهره هم هیچ کمبودی ندارد و فقط احتیاج است که انسجام بیشتر گردد. پرسپولیس از همین امروز باید مسائل قبلی خود را کنار گذاشته و به اتحاد و انسجام تیمی در بازی های سخت آینده فکر کند. زمانش رسیده است که باقری تبرش را بردارد و به کالدرون و تیم یاری کند. هر چه زودتر این اتفاق بیفتد، بهتر است. الان وقتی است که اعضای هیئت مدیره و مدیریت باشگاه اتحاد بین طرفداران، بازیکنان و کادرفنی را بیشتر نمایند. همه باید به این نتیجه برسند که پرسپولیس تیمی است متعلق به مردم با آرمان های بزرگ و هر یک مسئولیت های خود را باید به نحو احسن انجام دهند تا تیم در راستا قبلی خود به سمت جلو حرکت کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 479

به "مرزبان: نقش باقری در پرسپولیس کمرنگ شده است، این تیم دیگر روحیه شکست ناپذیری ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرزبان: نقش باقری در پرسپولیس کمرنگ شده است، این تیم دیگر روحیه شکست ناپذیری ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید