دعوت از سیدجلال به تیم ملی به اسکوچیچ پیشنهاد شد، اسکوچیچ با سیدجلال مذاکره کند خبرنگاران

به گزارش آسمان فارس، به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، این روزها تیم ملی خودش را برای بازی محبت آمیز با سوریه آماده می نماید. دیداری که می تواند تدارکی مناسب برای مسابقات رسمی انتخابی جام جهانی در بحرین باشد. تیم ملی ایران دو بازی سخت و سخت درخاک بحرین با تیم ملی این کشور و عراق دارد و درهمین ارتباط با حمید درخشان کاپیتان اسبق پرسپولیس و تیم کشورمان گفت وگو کردیم.

دعوت از سیدجلال به تیم ملی به اسکوچیچ پیشنهاد شد، اسکوچیچ با سیدجلال مذاکره کند خبرنگاران

به نظر شما میزبانی دو بازی با بحرین و عراق که از ما گرفته شد دوباره برگردانده می گردد؟

خیلی بعید و حتی می توان گفت غیرممکن است. به هرحال کنفدراسیون فوتبال آسیا با اعمال نفوذ یا هرموضوع دیگری میزبانی را به بحرینی ها داد و اعتراض کتبی و رسمی ما هم فایده ای نخواهد داشت.

با این شرایط کار مشکل نمی گردد؟

صعود به جام جهانی همواره سخت است و این مرتبه با توجه به دو شکست تلخ برابر بحرین و عراق دشوارتر هم شده است. با این وجود من یکی امیدوارم!

چه طور؟

توجه داشته باشید که تیم ملی ایران درچه شرایط دشواری در استرالیا توانست جواز حضور درجام جهانی 1998 فرانسه را بگیرد. بازیکنان ایرانی مرد روزهای سخت هستند. من هنوز هم فکر می کنم 70 تا 80 درصد کلید صعود تیم ایران به جام جهانی بازیکنان هستند.

نقش سرمربی این وسط چیست؟

من باز هم استرالیا و آن بازی حماسی ملبورن را مثال می زنم. انصافا ویه را مربی برزیلی کار ازدستش خارج شده و خودش به بچه ها گفته بود هر کاری بلدید در زمین انجام دهید! الان هم کلید صعود باز دست بازیکنان است.

در مورد لیست اسکوچیچ صحبتی ندارید؟

باید به تفکر دراگان اسکوچیچ احترام گذاشت. هر مربی سلیقه و تاکتیک مد نظر خودش را دارد و اسکوچیچ هم نفراتش را براین اساس انتخاب نموده است. او با دعوت از حامد لک و چند بازیکن دیگر نشان داد لجباز نیست و اتفاقا منافع تیم ملی را در نظر می گیرد.

پس لیست فعلی به نظر شما خوب است؟

بازیکنان خوبی دعوت شده اند اما من یک پیشنهاد برای سرمربی تیم ملی دارم.

برای اسکوچیچ؟

بله، فکر می کنم تیم ملی در شرایط فعلی احتیاج به یک بازیکن عظیم و لیدر دارد. برهمین اساس به شخصه پیشنهاد می کنم دراگان اسکوچیچ از سید جلال حسینی کاپیتان سرحال و آماده پرسپولیس دعوت به عمل آورد.

ولی سید جلال حدودا 40 ساله شده و دو سال و اندی پیش خودش از تیم ملی خداحافظی کرد؟

من یک پیشنهاد دادم. اسکوچیچ خودش می تواند تصمیم بگیرد یا اینکه اول با خود سید جلال صحبت های مقدماتی را انجام دهد. من به عنوان یک طرفدار تیم ملی و فوتبال فکر می کنم در شرایط کنونی تیم ملی لیدر یا بازیکن رهبر ندارد درحالی که در گذشته ما امثال؛ جواد نکونام، علی کریمی، علی دایی، احمدرضا عابدزاده، مهدی مهدوی کیا، کریم باقری و... را داشتیم. تجربه و مدیریت سیدجلال حسینی خیلی می تواند به صعود تیم ملی یاری کند. مضاف بر اینکه او درهمین سن و سال هم نشان داده است از لحاظ فنی کاملا آماده و سرحال است.

خبر ورزشی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1552

به "دعوت از سیدجلال به تیم ملی به اسکوچیچ پیشنهاد شد، اسکوچیچ با سیدجلال مذاکره کند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت از سیدجلال به تیم ملی به اسکوچیچ پیشنهاد شد، اسکوچیچ با سیدجلال مذاکره کند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید