محدودیت های سفر در اتحادیه اروپا برای مهار کرونا در دستور کار قرار می گیرد

به گزارش آسمان فارس، یک هفته نامه آلمانی از توافق کشورهای اروپایی برای اعمال محدودیت های سفر در این اتحادیه برای مهار کرونا و پذیرفتن پیشنهادهای کمیسیون اروپا از طرف کشورهای عضو خبر داده است.

محدودیت های سفر در اتحادیه اروپا برای مهار کرونا در دستور کار قرار می گیرد

با ما سفر کنید و با اروپا ارزان قیمت از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تعداد مبتلایان روزانه بالا و خطر ویروس های جهش یافته کرونا نگرانی ها در اتحادیه اروپا را افزایش داده است. به این ترتیب اروپا در نظر دارد با توجه به شرایط حاد کرونایی موانع سفر در اتحادیه اروپا را افزایش داده و محدودیت هایی را در این راستا اعمال کند.

در روز آدینه کشورهای عضو اتحادیه اروپا روی بعضی طرح های مشترک برای اعمال محدودیت های سفر برای مهار بحران کرونا توافق کردند. کمیسیون اتحادیه اروپا پیش از آن پیشنهاد هایی را در این رابطه ارائه داده بود.

به گزارش هفته نامه اشپیگل بر اساس توافقات صورت گرفته سفرها به مناطق بحرانی کرونایی و از این مناطق باید تنها در صورت ضرورت امکان پذیر باشد. علاوه بر آن شرایط دیگری در نظر گرفته شده که مسافران باید به آن پایبند باشند.

کمیسیون اروپایی می خواهد شهروندان مناطق پر خطر کرونایی از این پس قبل از سفر تست کرونا بدهند و هنگام ورود به مقصد وارد قرنطینه شوند.

هفته نامه اشپیگل همچنین اطلاع داد که دولت آلمان ممنوعیت کامل سفر برای مسافران از مناطق خطر کرونایی که در آن ویروس های جهش یافته کرونا شیوع پیدا نموده است را در نظر گرفته است.

وزارت کشور آلمان می خواهد این ممنوعیت های سفر را بخصوص برای کشورهای آفریقای جنوبی، برزیل و انگلیس و همچنین پرتغال و ایرلند اجرایی کند. به گزارش هفته نامه اشپیگل این ممنوعیت های سفر از روز شنبه در آلمان اجرایی می گردد و کشورهای دیگری هم می توانند به این لیست ممنوعیت ها اضافه شوند.

بروکسل آلمان را به رعایت جوانب احتیاط در اعمال محدودیت های سفر فراخوانده و درباره در پیش دریافت اقدامات نامتعادل در این راستا هشدار داده است.

هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان همچنین می خواهد برای مبارزه با ویروس انگلیسی کرونا ممنوعیت های ورود ریلی و جاده ای هم برای مسافران ورودی از مناطق خطر کرونایی را علاوه بر مسافران هوایی مدنظر قرار دهد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی از محدودیت سفرها و تشدید کنترل های مرزی برای جلوگیری از شیوع ویروس انگلیسی سخن گفته است. وی تأکید نموده است که برای این منظور باید کنترل ها در فرودگاه ها، راه های زمینی و قطارها تشدید گردد

وزیر کشور آلمان مهار و جلوگیری از ورود ویروس کرونا به کشور را از اهداف عظیم این طرح اعلام نموده است، به این ترتیب دولت آلمان از یک راهکار اروپایی برای مهار این بحران برای اولین بار فاصله گرفته است و به صورت مستقل عمل می نماید.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

پرتغال هم بعد از افزایش چشمگیر آمار مبتلایان و مرگ های کرونایی محدودیت های سفر را برای مهار این بحران در دستور کار قرار داده است.وزیر کشور پرتغال اعلام نموده است که از روز یکشنبه به استثنای بعضی موارد سفر با هواپیما، قطار و کشتی ممنوع خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1442

به "محدودیت های سفر در اتحادیه اروپا برای مهار کرونا در دستور کار قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های سفر در اتحادیه اروپا برای مهار کرونا در دستور کار قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید