قیمت خانه های کلنگی در مناطق مختلف تهران ، نیاوران متری 62 میلیون

به گزارش آسمان فارس، خبرنگاران: خانه های قدیمی یا آنطور که در بازار معروف است، خانه کلنگی همواره در بازار هوادار دارد چه برای کسانی که می خواهند آن خانه ها را بازسازی کند و چه برای کسانی که مایل اند از زمین آن ها برای ساخت مجتمعی بزرگتر استفاده نمایند. اما قیمت های این خانه ها همواره یکسان نیست. گاهی بالا می رود و گاهی پایین می آید.

قیمت خانه های کلنگی در مناطق مختلف تهران ، نیاوران متری 62 میلیون

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، خانه کلنگی برای خیلی ها جذاب است. چه برای آنهایی که می خواهند بکوبند و از نو بسازند و چه آنهایی که دنبال یک فضای نوستالژیک برای زندگی هستند. اما چیزی که برای بسیاری مهم است، قیمت این خانه هاست. خیلی ها حتی نمی توانند سمت خرید این خانه ها بروند. دلیلش هم گرانی است.

اما آنطور که گزارش ها نشان می دهد، متوسط قیمت یک متر مربع زمین ساختمان های کلنگی در تهران در طول سال ها با تغییرات قیمتی همراه بوده است. به عنوان مثال این خانه ها در نیمه اول سال 1382 متری 559 هزار تومان بوده که در سال 1397 به متری 7 میلیون و 54 هزار تومان رسیده است؛ یعنی افزایش قیمت بیش از 7 برابر.

اما این افزایش قیمت یکباره و یک شبه نبوده کما اینکه در سال 83 یک کاهش قیمت هم داشته است. خانه کلنگی در نیمه اول سال 83 از متری 616 به 578 هزار تومان رسیده بود. البته این کاهش قیمت در سال بعد جبران شد و قیمت ها به روال قبل بازگشت.

اما بیشترین جهش قیمتی را می توان در سال 85 تا 86 مشاهده کرد. خانه کلنگی در نیمه دوم سال 85 به متری 929 هزار تومان رسیده بود که شش ماه بعد و در نیمه اول سال 86 به متری 1.6 میلیون تومان رسید. اما بازه دیگری که قیمت خانه کلنگی افزایش بالا را تجربه کرد، سال 1391 بود. در نیمه اول سال 1391 قیمت هر متر خانه کلنگی 2.3 میلیون تومان بود که در نیمه دوم دو برابر شد و به 4.1 میلیون تومان افزایش یافت.

البته نباید فراموش کرد که این قیمت ها مربوط به آمار رسمی مرکز آمار است. خیلی ها معتقدند قیمت خانه کلنگی خیلی بالاتر از این قیمت هاست. با این حال، به خوبی می توان نوسان قیمتی را با این جدول مشاهده کرد.

در بسیاری مواقع، دلال های مسکن خودشان عاملی برای نوسانات قیمتی در بازار مسکن هستند. چرا که ممکن است صاحبان خانه کلنگی به دنبال فروش با قیمت های منطقی تری باشند اما وقتی پای دلال در میان باشد، یا ارزان می خرند و گران می فروشند و یا معامله را با قیمت بالاتری نهایی می نمایند تا سهمی هم برای خودشان داشته باشند.

اما همه این قیمت ها متوسط قیمت در شهر تهران و مربوط به بازار رسمی است. قیمت در بازار غیررسمی فراتر از این ارقام است. جدول زیر نمونه بعضی قیمت ها در بازار خانه های کلنگی را نشان می دهد.

منطقه قیمت(میلیون تومان)
نیاوران 62
شهرک غرب 53
گیشا 53
ملاصدرا- ونک 46
پاسداران 44
ستارخان 33
بهبودی 21
منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 509

به "قیمت خانه های کلنگی در مناطق مختلف تهران ، نیاوران متری 62 میلیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت خانه های کلنگی در مناطق مختلف تهران ، نیاوران متری 62 میلیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید